jaunumi

— Ar sarunu „Atmiņu uzslāņojumi” uzstāsies aktieris Vilis Daudziņš

06/01/2016

Aktieris runās par Latvijas traģiskajām atmiņām un iespējām veidot kopīgu atmiņu telpu un kultūru dialogu teātrī.

 

Sestdien, 9. janvārī, pulksten 19.00, Žaņa Lipkes memoriālā ar Jaunā Rīgas teātra aktiera Viļa Daudziņa uzstāšanos Atmiņas uzslāņojumi tiks noslēgts lekciju cikls Bīstamie sakari: seno fobiju šodiena Latvijā.

Latvijā pastāv paralēlas, konfliktējošas un bieži izolētas atmiņu telpas. Jaunā Rīgas teātra aktieris Vilis Daudziņš sarunā ar lekcijas viesiem runās par Latvijas traģiskajām atmiņām un iespējām veidot kopīgu atmiņu telpu un kultūru dialogu teātrī.

Dedzīgas diskusijas par dažādām diskriminācijas un stereotipu formām mūsdienu sabiedrībā kopš septembra ir raisījuši Olgas Procevskas, Kaspara Zeļļa, Valda Tēraudkalna, Mārtiņa Kaprāna, Inetas Lipšas, Mārtiņa Mintaura, Denisa Hanova, Ivara Ījaba un Ilzes Jansones priekšlasījumi.

Lekciju cikls Bīstamie sakari: seno fobiju šodiena Latvijā bija paredzēts kā diskusiju platforma sarunām par augošo neiecietību un radikālismu Eiropā, arī Latvijas sabiedrībā un iespējām krīzes apstākļos saglabāt Eiropas tradicionālās vērtības – iecietību, humānismu un cilvēktiesības visiem. Projektu atbalstīja ASV vēstniecība Latvijā un Konrāda Adenauera fonds. Lekciju teksti un kritiska refleksija par to saturu ir pieejama, pateicoties interneta žurnāla Punctum atbalstam.

Viļa Daudziņa sarunas tiešraide būs vērojama interneta portālā www.lipke.lv.