jaunumi

— Izveidota jauna publicistikas platforma kants.lv

11/01/2016

Tā būs radoši rosinoša elektroniskā vietne, kas aicina domāt, uzsverot indivīda personisko atbildību demokrātiskā sabiedrībā.

 

“Kants.lv nav filozofijas platforma,” skaidro redaktore, pazīstamā režisore Ilona Brūvere, “bet radoši rosinoša elektroniskā vietne, kas aicina domāt, uzsverot indivīda personisko atbildību demokrātiskā sabiedrībā. Esam veltījuši savu kultūras izdevumu vācu filozofam Imanuelam Kantam.” Filozofijas saikni ar ikdienas dzīvi un kultūras procesiem vienā no pirmajām kants.lv publikācijām komentēs filozofijas žurnāla Punctum.lv redaktors, filozofs Igors Gubenko.

Jaunajā kultūras portālā ik nedēļu būs lasāmi un skatāmi jauni materiāli, kas atspoguļo pašreizējo kultūrvidi. Rubrika Dominante sniedz plašu ieskatu kultūras vēsturē, iepazīstinot ar režisores un žurnālistes Ilonas Brūveres 45 portretfilmām par izcilām Latvijas kultūras personībām.

Kants TV aicina video formātā noskatīties intervijas ar māksliniekiem, mūziķiem, aktieriem un literātiem. Filmu rubrikā portāls piedāvā studijas KINOLATS filmu izlasi, iekļaujot tajā neseno gadu pilnmetrāžas filmas, fragmentus no televīzijas raidījumiem, publikācijas dažādos medijos, īsfilmas un mākslinieku portretus. Kants lasītājiem elektroniski pieejami grāmatu maketi ar publicistikas izlasi Sapņu izraktās bedres ar sarunām par mākslu un dzīvi. Tankreds Dorsts, Verners Hercogs, Pīnas Baušas aktrise Mehtilde Grosmane, Bunjuels jaunākais, Edgars Raics u.c, kā arī Liktenslietas, apkopojot 100 stāstus un fotomateriālus no Liktens lietu ekspozīcijas Stūra mājā.

Portālā skatāmi arī krāšņie brīvdabas un televīzijas uzvedumi Brīnišķīgais balagāns (Rīgai 800) un desmit Dāmu paradīze (Rīga Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014) brīvdabas izrādes, kas sniedz ieskatu Eiropas modes vēsturē no 1900. līdz 2000. gadam. Fotogalerijas rubrikā pieejami fotomirkļi un ceļojumu apraksti, fotomateriāli no filmām un televīzijas raidījumiem.

Pirmajos kants.lv materiālos – saruna ar gleznotājām Ilzi un Kristīni Luīzi Avotiņām par dzimtas krāsu izjūtu, Goran Gora par darbu pie jaunā albuma, profesora Viktors Freibergs par kino un dzīvi, astroloģes Gunas Kārkliņas prognoze Latvijai 2016. gadam.

Kants.lv būs arī intervijas ar Hamburgas Modernās mākslas muzeja Deichtorhallen Foto muzeja radošo direktoru Ingo Taubhornu, Eiropā pazīstamo vijoļu meistaru Eduardu Švenu un Britu Nacionālās bibliotēkas Komunikācijas nodaļas kuratoru Luku Makkemenu.