jaunumi

— LMA notiks diskusija “Vārdi un attēli: mūsdienu cilvēks starp tekstuālo un vizuālo diskursu”

15/02/2016

Diskusijā piedalās LMA profesors Dr. art. Andris Teikmanis un Latvijas Universitātes profesors Dr. phil. Igors Šuvajevs.

 

18. februārī pulksten 18.00 Latvijas Mākslas akadēmijas jaunajā korpusā (LMA) notiks diskusija par tekstuālā un vizuālā diskursa savstarpējām attiecībām mūsdienu aktualitāšu kontekstā mākslā, kultūrā un politikā. Diskusijā piedalās LMA profesors Dr. art. Andris Teikmanis un Latvijas Universitātes profesors Dr. phil. Igors Šuvajevs.

Diskusija Vārdi un attēli: mūsdienu cilvēks starp tekstuālo un vizuālo diskursu ir turpinājums diskusijai Vārdi un lietas: apgalvojums un attēlojums laikmetīgajā mākslā, ko 17. decembrī Mišela Fuko esejas Šī nav pīpe tulkojuma atvēršanas svētku ietvaros LMA rīkoja filosofijas un literatūras interneta žurnāls Punctum sadarbībā ar Latvijas Laikmetīgās mākslas centru. Diskusijas Vārdi un attēli: mūsdienu cilvēks starp tekstuālo un vizuālo diskursu mērķis ir rast atbildi uz jautājumiem par tekstuālo un vizuālo diskursu politikā, ideoloģijā un mūsu dzīvē: kas ir dominējošais – tekstuālais vai vizuālais? Kuram diskursam ir lielāks manipulatīvais potenciāls? Kam mēs vairāk ticam – vārdiem vai attēliem? Kurš diskurss dominē, konstruējot mūsu identitāti?

Dr.phil. Igors Šuvajevs – Latvijas Universitātes Filozofijas vēstures katedras profesors, Latvijas Zinātņu akadēmijas korespondētājloceklis.

Dr.art. Andris Teikmanis – LMA Vizuālās mākslas un kultūras vēstures un teorijas apakšnozares profesors, prorektors.

Ieeja pasākumā ir bez maksas. Tā kā vietu skaits ir ierobežots, apmeklējumu jāpiesaka līdz 16. februārim, rakstot uz e-pastu inese.bauge@lma.lv.