jaunumi

— LLMC Kijevā atklās Eiropas ziemeļaustrumu reģionu laikmetīgās mākslas izstādi

24/02/2016

Ideja par astoņu vēstniecību iniciētu laikmetīgās mākslas izstādi radusies jau 2013. gadā kā atbalsts un solidaritātes žests Ukrainai sarežģītajā politiskajā situācijā.

 

No 19. marta Ukrainas Nacionālajā Mākslas muzejā būs skatāma Ziemeļvalstu, Baltijas un Ukrainas laikmetīgās mākslas izstāde Identitāte. Aiz nenoteiktības priekškara (Identity. Behind the Curtain of Uncertainty). Tā būs viena no vērienīgākajām pēdējās dekādes Eiropas ziemeļaustrumu reģiona mākslinieku manifestācijām. Izstādē piedalīsies 26 mākslinieki no 9 valstīm. Izstādi rīko Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs sadarbībā ar Ukrainas Nacionālo Mākslas muzeju un idejas iniciatoriem – Ziemeļvalstu un Baltijas vēstniecībām Ukrainā.

Izstādes kuratore Solvita Krese, Latvijas Laikmetīgās mākslas centra direktore, darbu pie izstādes raksturo: „Šīs izstādes ietvaros mēs vēlamies pārvērtēt identitātes jēdzienu, izceļot tā dažādos aspektus un aicinot caur identitātes prizmu palūkoties uz nacionāliem, politiskiem, teritoriāliem, sociāliem un dzimtes jautājumiem, pieņemot, ka mākslinieki ir asredzīgi konteksta tulkotāji un situācijas komentētāji, kas ātrāk nekā citi atklāj un iezīmē pārmaiņu tīklojumu mūsdienu pasaules kartēs, nebaidoties palūkoties aiz nenoteiktības priekškara, kur cieši kopā savijušās pagātnes traumas un nākotnes nenoteiktība.”

Ideja par astoņu vēstniecību iniciētu laikmetīgās mākslas izstādi radusies jau 2013. gadā kā atbalsts un solidaritātes žests Ukrainai sarežģītajā politiskajā situācijā. Dānijas, Norvēģijas, Zviedrijas, Somijas, Igaunijas, Latvijas, Lietuvas un Islandes vēstniecības Ukrainā šāda veida sadarbību vērtē kā lielisku platformu kopējas Eiropas identitātes meklējumiem un savstarpēja dialoga veidošanai.

Izstādes mākslinieki: Mats Adelman (SE), Anna Aizsilniece (LV), Arnas Anskaitis (LT), Eglė Budvytytė (LT), Ieva Epnere (LV), Ester Fleckner (DK), Gabríela Friðriksdóttir (IS), Ane Hjort Guttu (NO), Gudrun Hasle (DK), Kalle Hamm (FIN) un Dzamil Kamanger (FIN/IR), Kristina Inčiūraitė (LT), Tellervo Kalleinen (FIN) un Oliver KochtaKalleinen (DE), Flo Kasearu (EE), Matts Leiderstam (SE), Roman Minin (UA), Joar Nango (NO), Katrīna Neiburga (LV), Kristina Norman (EE), Open Group (UA), Tanel Rander (EE), Bita Razavi (FI/IR), Meriç Algün Ringborg (TR/SE), The Stitch Project (NO/PS/SE), Lesja Zajac (UA).

Izstāde būs skatāma Ukrainas Nacionālajā mākslas muzejā no 19. marta līdz 22. maijam.