jaunumi

— LLMC Ofisa galerijā tiks atklāta Ērika Boža izstāde “Dažas nenotikušas izstādes”

29/02/2016

Uzmanības centrā tiek likts citkārt apslēptais mākslinieka radošā darba process – izvēļu ceļš līdz gatavai izstādei.

 

Latvijas Laikmetīgās mākslas centra Ofisa galerijā no 4.marta līdz 6.aprīlim būs skatāma mākslinieka Ērika Boža izstāde Dažas nenotikušas izstādes. Ekspozīciju veido vairāki telpiski maketi, kuros Ofisa galerijas telpa atveidota mērogā 1:10. Katrā no telpas maketiem redzama kāda “izstāde”, vai drīzāk – izstādes makets, ideja par potenciālu izstādi, kura tā arī nekad savu realizāciju nepiedzīvos.

Ēriks Božis raksturo izstādes ideju: „Uzmanības centrā tiek likts citkārt apslēptais mākslinieka radošā darba process – izvēļu ceļš līdz gatavai izstādei. Jebkura radošā procesa viena no sastāvdaļām ir ļaušanās fantāzijai, sākumā ignorējot jebkurus materiālus vai morālus ierobežojumus. Mākslinieka pieredze liek atzīt, ka arī nerealizētās idejas dzīvo savu dzīvi, ik pa laikam cenšoties izlauzties no aizmirstības, tāpēc Dažas nenotikušas izstādes ir kā neliela grēksūdze par to, kas notiek mākslinieka galvā. Ārkārtīgi subjektīvā un nedaudz ironiskā veidā tiks sniegtas vairākas vizuālas atbildes uz jautājumu: “Kādu izstādi var izveidot LLMC Ofisa galerijā?” Viens no būtiskiem apstākļiem, domājot par izstādi LLMC Ofisa galerijā, ir pašas telpas sarežģītā konfigurācija un nelielais izmērs, tāpēc katra no nenotikušajām izstādēm tiks veltīta “spēlēm” ar konkrēto izstāžu telpu, apsverot ideju, ka telpa izstāda pati sevi.”.

Ēriks Božis (1969) ir beidzis Liepājas Lietišķās mākslas koledžas Restaurācijas nodaļu, vēlāk tur strādājis kā fotogrāfijas pasniedzējs. Izstādēs piedalās kopš 1992.gada. Strādā ar dažādiem medijiem, veidojis instalācijas, vides objektus, videoinstalācijas, fotogrāfijas. Ē. Boža darbi bijuši izstādīti Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, Latvijas Fotogrāfijas muzejā, Stokholmas Moderna Museet, festivālā Manifesta 2, Raumas Biennālē Somijā, 11. Venēcijas Arhitektūras biennālē, laikmetīgās mākslas festivālos Survival kit u.c. Viena no nesenākajām instalācijām pilsētvidē ir mākslas objekts Soliņi (2014) Bastejkalnā.

Latvijas Laikmetīgās mākslas centra Ofisa galerija (Alberta iela 13, 7. stāvs) ir atvērta darba dienās 12:00 – 18:00, ieeja bez maksas. Izstādi atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.