jaunumi

— Žaņa Lipkes memoriāls un „Punctum” izdod lekciju krājumu „Bīstamie sakari: seno fobiju šodiena Latvijā”

09/03/2016

Lekciju krājuma atvēršana notiks Starptautiskajā pretrasisma nedēļā 17. martā pulksten 18.30 Žaņa Lipkes memoriālā. Izdevums būs pieejams bez maksas.

 

Teju pusgada garumā Žaņa Lipkes memoriālā ar ASV vēstniecības un Konrāda Adenauera fonda atbalstu norisinājās lekciju cikls Bīstamie sakari: seno fobiju šodiena Latvijā, kas deva iespēju diskutēt par augošo neiecietību un radikālismu Eiropā, arī Latvijas sabiedrībā. Pazīstami pētnieki rosināja klausītājus uz diskusiju par aktuālām tēmām kā bēgļu krīze Eiropā, rasisms, nacionālisms, homofobija, postkoloniālisms, feminisms un dažādu paaudžu vēsturiskā atmiņa Latvijā.

Lekciju cikls noslēdzās šī gada janvāra sākumā, un tagad ir izvērsies arī gluži taustāmā projektā – lekciju krājumā skolotājiem un pasniedzējiem, kurā apkopotas visas desmit lekcijas un palīgmateriāli, kā arī literatūras saraksts, kuru ieteicams izmantot mācību procesā. Krājums ir tapis, Žaņa Lipkes memoriālam sadarbojoties ar Norvēģijas vēstniecību un interneta žurnālu Punctum. Pēc prezentācijas izdevums būs pieejams Žaņa Lipkes memoriālā bez maksas.

Šajā krājumā vairāki izcili pasniedzēji, eksperti un pētnieki – Ivars Ījabs, Olga Procevska, Kaspars Zellis, Deniss Hanovs, Mārtiņš Kaprāns, Ineta Lipša, Mārtiņš Mintaurs, Valdis Tēraudkalns, Ilze Jansone un Vilis Daudziņš – piedāvā savu versiju par to, kas viņus satrauc mūsdienu Latvijas sabiedrībā.

Kā veicināt tolerantāku sabiedrību, kā pieņemt Citādo un piedāvāt visiem iespējas īstenot savas tiesības? Lekciju materiālos ir apkopotas pārdomas par marginalizāciju, bailēm un dažādām diskriminācijas formām mūsdienu sabiedrībā.

Lekciju krājuma atvēršana notiks Starptautiskajā pretrasisma nedēļā 17. martā pulksten 18.30 Žaņa Lipkes memoriālā.Viesus uzrunās Norvēģijas vēstnieks Steinars Egils Hagens. Pēc tam – vīns un sarunas.

“Mums ir svarīgi, lai lekciju krājumu saņemtu skolotāji, pasniedzēji un studenti – lūgums izplatīt šo ziņu kolēģiem un studentiem, lai katrs varētu saņemt grāmatu,” uzsver Žaņa Lipkes memoriāla direktore Lolita Tomsone.