punctum

literatūras un filozofijas žurnāls

RMM aicina uz tikšanos ar dziesminieci Elīnu Līci

10/03/2016

 

Trešdien, 16. martā plkst. 18:00, Rakstniecības un mūzikas muzejs rīko pasākumu Paslēpta aiz redzamā virsmas, kas notiks Kaņepes Kultūras centrā. Pasākums būs muzikāla tikšanās ar dzejnieci un dziesminieci Elīnu Līci, un tā gaitā notiks saruna par autordziesmas žanra būtību, tās aktualitāti šodien, kā arī dzejas un mūzikas saskares punktiem. Pasākumu vadīs dzejnieks un literatūrzinātnieks Māris Salējs.

Elīna Līce pieder spilgtajai jauno dziesminieku paaudzei (Imants Daksis, Helēna Kozlova u.c.), kas, saglabājot folkmūzikā iekodēto virsuzdevumu – likt dziesmai kalpot kā vēstij, dziesminieka garīgās nostājas apliecinātājai –, īpašu uzmanību pievērš šīs vēsts muzikālajai niansētībai un bagātina to ar citu mūzikas žanru atbalsīm.

Elīnas radītajās un izpildītajās dziesmās postfolkloras tradīcijas apvienojas ar autordziesmu, radot novatorisku un dziļi intīmu skanējumu. Viņas unikālais, siltais balss tembrs vislabāk izjūtams nelielās koncertzālēs un kamerstila pasākumos. Taču Elīna ir bijusi arī postfolkloras un pasaules mūzikas grupas Baobabs dalībniece un piedalījusies Arņa Miltiņa mūzikla Kaiju kalns (libreta autore Agita Draguna) koncertuzvedumos.

2009. gadā apgādā Tapals kopā ar Elīnas Līces māti, dzejnieci Andu Līci, iznāca kopkrājums Tik tuvu pie… Elīnas Līces dzejā tēlu apvaldītais plastiskums, esības vienlaikus bijīgais un rūgtais pārdzīvojums smalkjūtīgi saaužas ar garīgās dimensijas klātbūtni.

Rakstniecības un mūzikas muzeja pasākumi KKC telpās notiek katra mēneša trešajā trešdienā. Ieeja pasākumā par ziedojumiem.

Dalies ar šo rakstu