jaunumi

— Nacionālajā bibliotēkā notiks diskusija “Ziņas kā frontes līnija”

30/03/2016

Uz diskusiju īpaši tiek aicināti Latvijas mediju speciālisti, žurnālisti, redaktori, politikas veidotāji, filozofi, kā arī jebkurš interesents.

 

Šī gada 1. aprīlī plkst. 18:00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Ziedoņa zālē notiks diskusija Ziņas kā frontes līnija: kritiskas attieksmes loma ziņu radīšanā un izvērtējumā. To rīko LNB sadarbībā ar Latvijas Universitātes Filozofijas un socioloģijas institūta pētniekiem un Konrāda Adenauera fondu. Ieeja bez maksas.

Laikā, kad ziņas ir kļuvušas par svarīgu nacionālās drošības jautājumu, savukārt kritiska attieksme – par nozīmīgu ieroci cīņā pret dezinformāciju, manipulāciju un propagandu, kritisks mediju piedāvātās informācijas izvērtējums ir aktuāls un bieži aplūkots jautājums. Šīs diskusijas mērķis ir mēģināt palūkoties uz to no filozofiskās perspektīvas, apskatot ziņas kā vērtībpiesātinātu informāciju, kuru tiecas prezentēt kā objektīvu, vērtībneitrālu pasaules ainu.

Diskusijā ar savu skatījumu par tematu iepazīstinās bijusī Lielbritānijas raidorganizācijas BBC žurnāliste Viktorija Kortlī (Viktoria Quartly), kas laikā no 2011. līdz 2013. gadam kā NATO (ISAF misija) algota speciāliste apmācījusi vietējos žurnālistus Afganistānā, kā arī – Krievijas neatkarīgā televīzijas kanāla Dozhdj TV redaktora vietniece un diktore Marija Makejeva (Maria Makeeva).

Uz diskusiju īpaši tiek aicināti Latvijas mediju speciālisti, žurnālisti, redaktori, politikas veidotāji, filozofi, kā arī jebkurš interesents.

Darba valodas: latviešu un angļu.