jaunumi

— Kuldīgā skatāma ceļojošā izstāde „Pazudis arhīvā”

01/04/2016

Izstāde "Pazudis arhīvā" turpina savu ceļu pa reģioniem un no 1. – 17. aprīlim būs skatāma Kuldīgas mākslas namā.

 

Izstāde Pazudis arhīvā turpina savu ceļu pa reģioniem un no 1. – 17. aprīlim būs skatāma Kuldīgas mākslas namā. To papildinās izglītības programma bērniem Lielā lupa. Izstādes darbus veidojuši mākslinieku un kuratoru tandēmi, kopīgi pētot LLMC Latvijas laikmetīgās mākslas arhīva materiālus un veidojot jaundarbus, kas atraktīvā un saistošā veidā skatītājam ļauj iepazīt Latvijas laikmetīgās mākslas vēsturē svarīgus notikumus un vēsturiskos aspektus, atklājot milzīgo informācijas potenciālu, ko glabā krājums. Šī ir daļa no izstādes, kas no 5. februāra līdz 27. martam bija skatāma Rīgas mākslas telpā.

Izstādes dalībnieki: Jānis Borgs un Laura Feldberga, Līga Lindenbauma un Kristaps Grundšteins, Aiga Dzalbe un Kristaps Epners, Haralds Matulis un Ieva Saulīte. Izstādes kuratore – mākslas zinātniece Andra Silapētere.

Izglītības programma Lielā lupa veidota, izmantojot Latvijas Laikmetīgās mākslas centra arhīvā atrodamās liecības par Latvijas laikmetīgās mākslas norisēm. Tās mērķis ir interesantā veidā iepazīstināt skatītājus gan ar laikmetīgās mākslas valodu, gan ar Latvijas mākslas un kultūras vēsturi. Ar digitālu un analogu spēļu palīdzību izstādes apmeklētājiem būs iespēja labāk iepazīt konkrētus māksliniekus, mākslas darbus, aktuālās norises Latvijas laikmetīgajā mākslā, kā arī veidot jaunus mākslas darbus. Izglītības programma adresēta plašai auditorijai – gan bērniem, kas vēl tikai apgūst mākslas pamatus, gan visa vecuma pieaugušajiem.  Idejas autore un projekta vadītāja ir mākslas zinātniece Linda Veinberga. Rotaļlietas tapušas sadarbībā ar izstādes dizaineri Asnati Bočkis.

Izglītības programmu papildinās Annas Veilandes Kustikovas lekcija un video programma Jaunākā kustīgā attēla māksla Baltijā, kas notiks sestdien, 9. aprīlī plkst. 13:00. Mērķauditorija: 12+ .

Video programmā būs aplūkojami Baltijas kustīgā attēla mākslas darbi, kas radīti vizuāla baudījuma un pārdzīvojuma raisīšanai skatītājā, atsaucoties uz mūsdienu kultūrā aktuālām tendencēm gan tematiski, gan stilistiski.

Lai iepazīstinātu ar izglītības programmas Lielā lupa piedāvātajām iespējām, vispārizglītojošo skolu, pirmsskolas izglītības iestāžu un interešu izglītības jomā strādājošie pedagogi tiek aicināti uz informatīvu semināru dienu pirms izstādes atklāšanas – 31. martā plkst. 15:00. Semināra apmeklējums ir bez maksas. Interesentus lūdzam iepriekš pieteikties pa e-pastu: makslasnams@kuldiga.lv vai telefonu: 25600623.