jaunumi

— Iespējams pieteikt dalību Radošās darbības nedēļā “radi!2016”

06/04/2016

Šogad "radi!" īpaši akcentē mūsdienīga muzeja izaicinājumus, muzeju kā tradīciju, vērtību, izziņas un jaunu domāšanas modeļu telpu.

 

“Latvija esam mēs paši, un mēs spējam dzīvot gudri, inovatīvi, un skaisti radīt lietas, notikumus, procesus,” ir pārliecināta Radošās darbības nedēļas radi!2016 projekta vadītāja Lilita Sparāne, aicinot ikvienu interesentu, neformālu iedzīvotāju grupu, iestādi, organizāciju vai uzņēmumu pieteikt savu vai partnerībā veidotu notikumu radi! programmai un piedalīties notikumos visā Latvijā.

Šogad galvenie pasākumi notiek no 12. līdz 31.maijam, taču plaša satelītprogramma iecerēta arī pirms un pēc radi! kulminācijas programmas. To veido diskusijas, zināšanu pārneses semināri, darbnīcas, domnīcas, starpdisciplināri sadarbības piemēri un citas kopā-domāšanas, strādāšanas un radīšanas formas. radi!2016 atklāšana notiks 12. maijā Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā.

Konference Pār-jaunot muzeju / Re-Start Museum ir viens no radi!2016 centrālajiem notikumiem, kas norisināsies 18. maijā – Starptautiskajā Muzeju dienā. Šogad radi! īpaši akcentē mūsdienīga muzeja izaicinājumus, muzeju kā tradīciju, vērtību, izziņas un jaunu domāšanas modeļu telpu. Pašlaik Latvijā notiek vērienīgi muzeju rekonstrukcijas projekti: Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Latvijas Nacionālais vēstures muzejs, Rīgas Motormuzejs, Rakstniecības un mūzikas muzejs, virkne memoriālo muzeju tiek modernizēti, pārtopot par laikmetam atbilstošām – aicinošām un pieejamām vietām, kur tikties, mācīties un gūt iespaidus. Kā tas ir – restartēt muzeju? Kā muzeja jaunradīšanas procesu uztver un vērtē dažādas tajā iesaistītās puses? Fokusējoties uz muzeju un radošo industriju partnerībām, konference piedāvā demokrātisku platformu pieredzes apmaiņai un zināšanu pārnesei ar mērķi rosināt domāšanu, kas ir arī restarta palaišanas poga. Par muzeju jaunradīšanas veidiem un izaicinājumiem pieredzē dalīsies Latvijas un ārvalstu muzeju pārstāvji. Aicināti visi interesenti.

Laikā līdz radi!2016 atklāšanai Rīgā un reģionos jau notiek pirmie satelītpasākumi.

Piektdien, 8. aprīlī, Cēsīs tiks atklāts Radošo industriju centrs – Koprades māja Skola6, rosinot un veicinot radošo industriju attīstību reģionā. Vairāk par notikumu kalendāru aprīlī: www.facebook.com/skola6cesis.

Savukārt līdz aprīļa beigām ir iespēja klātienē apskatīt pasaulē atzinību guvušā zīmola John Neeman Tools darbarīku izstādi Siguldas Pils kompleksa ēkā. Izstādi papildina rotkaļu, tekstila, ādas un tradicionālo Siguldas spieķu darbnīcas, aicinot piedalīties ikvienu interesentu.

Jau trešo gadu Jauno uzņēmēju centrs Jobs&Society organizē radošās uzņēmējdarbības pasaules čempionāta Creative Business Cup nacionālo atlasi. Divdesmit jaunie uzņēmēji cīnīsies par iespēju pārstāvēt Latviju un turpināt cīņu par titulu Pasaules labākais uzņēmējs radošajās industrijās 2016 Kopenhāgenā. Pirmā konkursa atlases kārta un uzņēmēju prezentācijas norisināsies 10. maijā. Ar savu pieredzes stāstu dalīsies un uz jauniem sasniegumiem iedvesmos uzņēmuma Mailigen līdzīpašnieks Jānis Rozenblats. Šonedēļ tiks izsludināta radošo uzņēmumu pieteikšanās dalībai konkursā.

Aicinām aktīvos radītājus, vizionārus un idejotājus pievienoties #‎radilv kustībai un pieteikt savu radi!2016 notikumu programmai maijā līdz 25. aprīlim. Papildu informācija un pieteikuma anketa: www.radilatvija.lv.

Radošās darbības nedēļa radi! notiek jau sesto gadu un ir attīstījusies kā sociāla kustība visā Latvijā. Tās iniciatori ir Kultūras ministrija un Britu padomes pārstāvniecība. radi! mērķis ir veicināt sabiedrības izpratni un interesi par kultūras un radošajām industrijām, inovatīvu uzņēmējdarbību, radošumu veicinošu izglītību, dizaina domāšanu, starpdisciplināru partnerību veidošanu, zināšanu ekonomiku un gudru pārvaldību.