jaunumi

— LLMC Ofisa galerijā būs skatāmas poļu avangarda filmas

11/04/2016

Izstāde "Operatora vingrinājums" pievēršas "Arton" fonda arhīvos atrodamo videodarbu izpētei un interpretācijai.

 

No 11.līdz 15. aprīlim Latvijas Laikmetīgās mākslas centra Ofisa galerijā būs skatāma fonda Arton izstāde Operatora vingrinājums, kas pievēršas fonda arhīvos atrodamo videodarbu izpētei un interpretācijai.  Ceturtdien, 14. aprīlī, plkst. 18:30 notiks poļu 60.- 80.gadu avangarda un jauno autoru filmu skate Arton Review Europe, viesojoties fonda pārstāvjiem un māksliniekam Piotram Bosacki.

Izstādē tiks demonstrēti videodarbi, par kuru iedvesmas avotu var saukt divas poļu režisoru filmas – Romualda Kutera Here (1975) un Pāvela Kvieka Line (1978). Būs apskatāmas filmas, kurās ar izmantotajiem filmēšanas paņēmieniem apmeklētāja skatiens tiek pievērsts īpašām realitātes daļām, manipulējot ar skatītāja uzmanību un radot noteikumus „pareizai” interpretācijai.

Izstāde kalpo par pamatu filmu skatei Arton Review Europe. Projekta ietvaros jaunie Polijas režisori strādāja ar Arton krājumā esošajām avangarda 70. gadu videomateriāliem, radot jaunas mākslinieciskas filmas un videodarbus. Skatei izvēlēti darbi, kuru rūpīgā pieeja spēj mūs tuvināt māksliniekiem, kas eksperimentēja ar filmu mediju pirms vairākām desmitgadēm. Arton Review filmu seansa ietvaros tiks demonstrētas šādu autoru darbi: Wojciech Bąkowski, Piotr Bosacki, Wojciech Bruszewski, Henryk Gajewski, Łukasz Jastrubczak, Paweł Kwiek, Karol Radziszewski, Józef Robakowski un Łukasz Sosiński.

Pasākumā viesosies viens no filmu autoriem – Piotrs Bosacki. Viņa darbības lauks ir starpdisciplinārs, jo mākslinieks vienlīdz aktīvi darbojas vizuālajā mākslā, mūzikā, animācijā un literatūrā, kā arī veido filmas, ko sauc par sev tuvāko mediju. Viņa filmas var raksturot kā poētiskas, minimālistiskas, asprātīgas un pilnas pretrunām, kas vienmēr aktualizē nopietnus eksistenciālus un filozofiskus jautājumus.

Izstādi rīko fonds Arton, kura darbība fokusējas uz 70. gadu mākslu Polijā, kā arī privāto arhīvu apzināšanu un eksponēšanu. Arton arhīvā ir kataloģizēti un digitalizēti neskaitāmi mākslas darbi, dokumenti, negatīvi un filmas.

Plašāk par Arton Fundacja: http://www.fundacjaarton.pl/?a=1