jaunumi

— RMM aicina uz pasākumu “Latvijas mūziķi muzejam” ar komponistu Andri Dzenīti

14/04/2016

20. aprīlī plkst. 18:00 Kaņepes kultūras centrā būs iespēja tikties ar komponistu, pedagogu un mūzikas žurnālistu Andri Dzenīti.

 

Trešdien, 20. aprīlī, plkst. 18:00 Rakstniecības un mūzikas muzejs aicina uz cikla Latvijas mūziķi muzejam sarīkojumu Kaņepes kultūras centrā, kur būs iespēja tikties ar komponistu, pedagogu un mūzikas žurnālistu Andri Dzenīti.

Andris Dzenītis (1978) ir viens no daudzpusīgākajiem latviešu komponistiem – viņa daiļrade aptver visdažādākos mūzikas žanrus, tostarp arī operu. A. Dzenītis darbojas arī mūzikas žurnālistikā kā radio Klasika balss un žurnāla Mūzikas Saule redaktors, kā arī pasniedz kompozīciju un mūzikas teoriju.

Saruna ar Andri Dzenīti atklās viņa radošās personības dažādās šķautnes, uzskatus par skaņu mākslas norisēm mūsdienās un mūzikas vizualizācijas iespējām. Skanēs A. Dzenīša mūzika videoierakstā un dzīvā izpildījumā.

Sekojot cikla Latvijas mūziķi muzejam tradīcijai, sarīkojuma noslēgumā apmeklētāji uzzinās un aplūkos, kādas muzejiskās vērtības Andris Dzenītis ir novēlējis Rakstniecības un mūzikas muzeja kolekciju krātuvei.

Sarīkojumā piedalīsies dziedātājs Armands Siliņš, pianists Aldis Liepiņš un orķestra Sinfonietta Rīga stīgu kvartets: Kristiāna Šīrante (I vijole), Agnese Kanniņa-Liepiņa (II vijole), Elīna Adrianova (alts), Kārlis Klotiņš (čells). Pasākumu vadīs muzeja mākslas eksperte, muzikoloģe Inese Žune.

Ieeja par ziedojumiem.