jaunumi

— Izdots Eināra Pelša eksperimentālās dzejas krājums

09/05/2016

Savā aizrautīgajā un ēverģēlīgajā tieksmē eksperimentēt Pelšs šobrīd ir neparasta parādība latviešu dzejā – tajā viņam nav līdzinieku.

 

Izdevniecība Literature Without Borders izdevusi Eināra Pelša ceturto dzejoļu krājumu Mīļākais tētis pasaulē, kurā apkopoti eksperimentāli dzejoļi. Krājumā ir gan konceptuālās dzejas paraugi ar apzināti triviālu frāžu virknējumiem, kas noklausītas uz ielas vai radio, gan grafiskās dzejas paraugi, gan arī ready-made tipa teksti, kuru sākotnēji informatīvo funkciju dzejnieks pārvērtis par poētisku vēstījumu. Savā aizrautīgajā un ēverģēlīgajā tieksmē eksperimentēt Pelšs šobrīd ir neparasta parādība latviešu dzejā – tajā viņam nav līdzinieku. Krājums veltīts dzejnieka dēla hokejista Kristiāna Pelša (1992–2013) piemiņai.

Dzejnieks un atdzejotājs Einārs Pelšs (1960) beidzis Burjatijas Pedagoģiskā institūta krievu valodas un literatūras nodaļu (1987). Publicējis dzejoļu krājumus Maija (1987), S (2012) un neredzamo dzejoļu krājumu IN VISI BLE (2012). Viņa dzejoļi publicēti gadskārtējā antoloģijā Dzejas diena, izlasēs Blīvā upe (1998), Latviešu mīlas lirikas antoloģija (2000), Viens dzejolis (2013), kā arī žurnālos Liesma, Avots, Latvju Teksti, Tīrraksts, laikrakstos Diena, Literatūra un Māksla, Kultūras Forums, portālos Satori un Punctum. No krievu valodas atdzejojis Igora Severjaņina dzejas izlasi Vaļsirdīgā romance (1990), Mihaila Kuzmina un Nikolaja Gumiļova darbus, kā arī mūsdienu dzejnieku Linoras Goraļikas, Igora Pomeranceva un Andreja Sen-Seņkova dzeju. Atdzejojis arī Armasanas Ulzitujeva un citu burjatu autoru dzeju.

Izdevniecība Literature Without Borders ir krievu dzejnieka un izdevēja Dmitrija Kuzmina projekts, kura oficiālā adrese ir Ozolniekos. Tajā tiek izdota gan krievu autoru dzeja, gan arī atdzejojumi. Krājums Mīļākais tētis pasaulē ir pirmā apgāda izdotā grāmata latviešu valodā. Dzejoļu krājumu būs iespējams iegādāties NicePlace / Mansards grāmatnīcā Rīgā.

Vairāk informācijas izdevniecības mājaslapā.