jaunumi

— RMM aicina uz mūzikas kritiķu un mūziķu tikšanos

12/05/2016

Sarunas gaitā dalībnieki centīsies noskaidrot, cik objektīvi ir apskatnieku kritēriji, kāda ir mūzikas kritikas nozīme Latvijas kontekstā un kā tā iespaido mūziķu darbību.

 

18. maijā plkst. 18:00 Rakstniecības un mūzikas muzejs aicina uz pasākumu Lieliskais četrinieks, kas notiks Kaņepes Kultūras centra telpās Skolas ielā 15. Pasākumā piedalīsies Linda Leen, Arnis Račinskis, Uldis Rudaks un Māris Papēdis.

RMM Lieliskais četrinieks, kas līdz šim apmeklētājiem sniedzis iespēju būt klāt rakstnieku sarunās, šoreiz veidots kā populārās mūzikas izpildītāju un kritiķu tikšanās. Šīs sarunas mērķis ir veicināt dialogu starp mūzikas kritiķiem un atskaņotājiem, izzināt abu pušu viedokli un aktuālos jautājumus.

Mūziķus pasākumā pārstāvēs dziedātāja un dziesmu autore Linda Leen, kura plaši pazīstama kā popmūzikas un džeza izpildītāja, un rokgrupas Laika suns līderis, dziedātājs, ģitārists un dziesmu autors Arnis Račinskis. Savukārt kritiķu viedokli paudīs populārais mūzikas apskatnieks, grāmatas Rokupācija autors Uldis Rudaks un mūzikas žurnālists Māris Papēdis, kurš pagājušā gada nogalē izdevis grupas Remix biogrāfiju Remix… pie laika.

Pasākumu vadīs muzikoloģe, RMM mākslas eksperte Inese Žune, bet galvenie diskusijas virzītāji būs paši mūziķi un kritiķi. Sarunas gaitā dalībnieki centīsies noskaidrot, cik objektīvi ir apskatnieku kritēriji, kāda ir mūzikas kritikas nozīme Latvijas kontekstā un kā tā iespaido mūziķu darbību.

Rakstniecības un mūzikas muzeja pasākumi KKC telpās notiek katra mēneša trešajā trešdienā. Ieeja pasākumā par ziedojumiem.