jaunumi

— Igaunijā tiks atklāta starpdisciplināra laikmetīgās mākslas izstāde „OMEGA 3″

21/06/2016

Izstādes dalībnieki tika aicināti izstādīt savus jau iepriekš izveidotus mākslas darbus vai radīt jaunus saistībā ar konkrētās fabrikas dažādajiem eksistences aspektiem.

 

2. jūlijs – 7. augusts / 2016
Moste (Mooste), Polva rajons, Igaunija
Mostes sēklu šķirošanas fabrikā un tās apkārtnē

Izstādē piedalās: Tuulikki Bartosik (EE), Aija Bley (LV), Inga Erdmane (LV), Emma Fält (FI), John Grzinich (US), Villem Jahu (EE), Voldemārs Johansons (LV), Daiga Krūze (LV), Epp Kubu (EE), Anda Lāce (LV), Kaspars Lielgalvis (LV), Johanna Lonka (FI), Vanessa Massera (UK), Reinis Naļivaiko (LV), Seth Nehil (US), Pinksy, Amanda Priebe (CAN), Laura Prikule (LV), Kelly Rauer (US), Edd Schouten (NL), Taavi Suisalu (EE), Timo Toots (EE), Ilze Vanaga (LV), Eva Vēvere (LV), Krišjānis Zeļģis (LV) un Simon Whetham (UK).

Atklāšanas pasākums un performances:
2. jūlijā / 17:00 – 20:00
Performancēs uzstāsies: Tuulikki Bartosik, Vanessa Massera, John Grzinich, Laura Prikule, Edd Schouten, Krišjānis Zeļģis. Īpašais viesis – Gas of Latvia

Totaldobže (LV) un MoKS (EE) ir mūsdienu mākslas platformas ar atšķirīgām attīstības pieredzēm, taču ar vairākām būtiskām līdzībām – abas ir mākslinieku izveidotas, abas nodrošina sadarbības iespējas dažādu mākslas disciplīnu, nozaru un kultūru pārstāvjiem, kā rezultātā eksperimentos bieži tiek radīti arī inovatīva rakstura mākslas darbi. MoKS pamatdarbība ir saistīta ar starptautisku mākslas rezidenci Mostē (Igaunijā), kamēr Totaldobže – ar dažāda veida mūsdienu kultūras notikumu organizēšanu Rīgā un citur. Abu platformu veidotāju fokusā ir vide, cilvēks tajā un to mijiedarbība ar mākslu.

Izstāde OMEGA 3 notiks funkcionējošā fabrikā. Tās dalībnieki tika aicināti izstādīt savus jau iepriekš izveidotus mākslas darbus vai radīt jaunus saistībā ar konkrētās fabrikas dažādajiem eksistences aspektiem – izveidošanas iemesliem, transformāciju ārējo faktoru iespaidā 40 gadu ilgumā, cilvēces guvumu no tās darbības, pašiem tās darbinātājiem, ēkas arhitektūru, sēklu šķirošanas procesu utt.

Izstādes pirmsākumi meklējami 2014. gada rudenī, kad Totaldobže mākslas centra vadītājs Kaspars Lielgalvis noorganizēja rezidencē MoKS pirmo Melno Caurumu radošo darbnīcu, kuras dalībnieki māksliniece Laura Prikule un starpdisciplinārais horeogrāfs Eds Shutens (Edd Schouten) no Nīderlandes vienā no saviem vietējās vides izpētes ekspedīcijām iekļuva Mostes sēklu šķirošanas fabrikā un dokumentēja to. Pirmo reizi ieraudzījis fabrikas fotogrāfijas, darbnīcas moderators Kaspars Lielgalvis nolēma, ka šī varētu būt gana iedvesmojošs vieta, kurā veidot mūsdienu mākslas notikumu. Savukārt MoKS vadītāja Evelīna Grziniča (Evelyn Grzinich) atzina, ka šāda doma viņai radusies jau sen, bet nav bijis pietiekoši ievērojams iemesls, lai šo domu sāktu šķetināt, un ar prieku piekrita sadarboties izstādes veidošanā. 2015. gada rudenī rezidencē MoKS tika noorganizēta vēl viena Melno Caurumu radošā darbnīca, kuras dalībnieki komponistes Linda Leimane, Mariana Līka (Marianna Liik) no Igaunijas un mākslinieki Voldemārs Johansons un Tāvis Suisalu (Taavi Suisalu) no Igaunijas tika aicināti trīs nedēļas uz vietas rezidencē radīt idejas saviem jaunajiem darbiem saistībā ar iecerētās izstādes izstādīšanas vietu. No darbnīcā iecerētajām ambiciozajām idejām tiks realizēta tikai daļa, taču darbnīcā tika izveidota arī daudzslāņaina izstādes koncepcija un izstādē piedalīties piekrita arī daudzi citi mākslinieki. Ar izstādes koncepciju plašāk var iepazīties Totaldobže mākslas centra mājas lapā – www.totaldobze.com.

Izstādes atklāšanas dienā no Rīgas uz Mosti dosies autobuss. Autobuss izbrauks no Rīgas 11:30 un atgriezīsies – 00:30. Maksa par braucienu abos virzienos ir 15 eiro. Lai rezervētu vietu autobusā rakstiet uz info@totaldobze.com.

Izstādes norisi atbalsta Latvijas un Igaunijas Kultūrkapitāla fondi, Igaunijas Kultūras ministrija, Ziemeļvalstu mobilitātes fonds Norden, Kultūras fonds Hāgā Stroom, uzņēmums Linaagro, tipogrāfija Zemgus, Arctic Paper un žurnāls Studija.

Izstādes kuratori un organizatori:

Kaspars Lielgalvis
Totaldobže mākslas centrs
info@totaldobze.com
+371 29451 445

Evelīna un Džons Grziniči (Evelyn, John Grzinich)
mākslas rezidence MoKS
moks@moks.ee
+372 5138 599