jaunumi

— Rīgā tiek rīkots jauns mūzikas, mākslas un kultūras festivāls KOMĒTA

29/06/2016

No 7. līdz 10. jūlijam Daugavgrīvas cietoksnī Bolderājā notiks kosmisks kultūras festivāls Komēta, ko organizē Kaņepes Kultūras centrs sadarbībā ar šī kūltūrvēsturiskā pieminekļa apsaimniekotājiem NVO Bolderājas grupa.

 

No 7. līdz 10. jūlijam Daugavgrīvas cietoksnī Bolderājā notiks kosmisks kultūras festivāls Komēta, ko organizē Kaņepes Kultūras centrs (KKC) sadarbībā ar šī kūltūrvēsturiskā pieminekļa apsaimniekotājiem NVO Bolderājas grupa. Festivāla vadmotīvs ir pievērst sabiedrības uzmanību Daugavgrīvas cietoksnim, lai vētītu idejas un ģenerētu vīzijas par tā turpmāko likteni kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanas kontekstā, kā arī pašu vietējo Bolderājas apkaimes iedzīvotāju interesēs – lai šī vieta kalpotu sabiedrības labā.

Festivālā uz galvenās skatuves Pasaule uzstāsies tādi mūziķi un grupas kā OMAR SOLEYMAN (Sīrija), SKILLER (Bulgārija), ROCKY DAWUNI (Gana), YEMEN BLUES (Izraēla), VIEUX FARKA TOURE (Mali), DORIAN WOOD (ASV), DAKHA BRAKHA (Ukraina), OY (Vācija), SIG (Francija) & ARTIS ORUBS (Latvija), BROOKLYN GYPS.

Sadarbībā ar mākslas centru Total Dobže festivālā darbosies improvizācijas skatuve Melnais caurums, savukārt klubu zonās Marss, Venēra un Galaktika visā festivāla laikā spēlēs vairāk kā 30 dīdžeju.

Ar īpašu 72 stundu dokumentālā kino retrospekciju kinoteātrī Mēness tiks izrādītas slavenā kinomotogrāfista VINCENT MOON (Francija) īsfilmas, ļaujot iepazīties ar planētas civilizācijas neizmērojamo kultūras un tradīciju bagātību.

Komētas ‘’Akadēmija’’ festivālā piedāvās lekcijas par prāta ekoloģiju 3 galvenajos virzienos – vide un ilgtspēja, politiskais aktīvisms un pilsoniskā atbildība, kā arī alternatīvie scenāriji un prakses kultūrā, ekonomikā un domāšanā. Kā viens no galvenajiem vieslektoriem uzstāsies teātra režisors, horeogrāfs un publicists Jans Ritsema no Nīderlandes, kurš dibinājis Eksperimentālās Mākslas Performanču Forumu Francijā, katru gadu uzņemot ap 700 māksliniekus un dodot telpu pieredzes apmaiņai.

Liela uzmanība pievērsta arī bioloģiski dabīgai pārtikai un uzsvars tiek likts uz videi draudzīgu konceptu attiecībā uz ēdināšanu festivāla laikā.

Sadarbojoties ar VAS Privatizācijas aģentūra un biedrību Bolderājas grupa, kas ir aktīvi iesaistījusies cietokšņa idejiskajā atdzimšanā un jau divus gadus apsaimnieko šo objektu, tiks radīts nebijis publiskā-privātā sektora partnerības piemērs Latvijā, piedaloties gan valstiskajam un nevalstiskajam, gan pilsētas un privātajam sektoram.

Daugavgrīvas cietokšņa teritorijā paredzēta vieta bezmaksas telšu pilsētiņai. Nokļūšanai uz festivāla norises vietu bez sabiedriskā transporta (3. autobuss) tiks organizēts autobuss maršrutā KKC–Komēta–KKC.

Festivāla biļetes no 1. jūnija var iegādāties Kaņepes Kultūras centrā Rīgā, Skolas ielā 15, katru dienu no 13:00 līdz 23:00. *apmaksa skaidrā naudā

Cenas:

– Biļete visām festivāla dienām 50 EUR

– Biļete vienai festivāla dienai 20 EUR

– Jauniešu biļete no 13 – 17 gadu vecumam visām festivāla dienām 25 EUR

– Bērniem līdz 12 gadu vecumam vecāku vai aizbildņu pavadībā ieeja ir brīva

Iespēja iegādāties biļetes internetā

 

Seko līdzi www.facebook.com/festivalskometa

Festivāla dalībnieku skaits ir ierobežots, kopā pieejamas ne vairāk kā 3000 biļetes. Pirms iegādāties festivāla biļeti, Komētas organizatori lūdz iepazīties ar festivāla noteikumiem – www.festivalskometa.lv