jaunumi

— Sāksies ISSP 2016 publisko fotogrāfijas lekciju programma Kuldīgā

04/08/2016

ISSP iekļauta apjomīga fotogrāfijas lekciju programma, kurā uzstāsies starptautiski atpazīstami nozares profesionāļi. Lekcijas atvērtas interesentiem bez maksas.

 

No 6. līdz 14. augustam Pelču pilī, Kuldīgas novadā, norisināsies vienpadsmitā Starptautiskā fotogrāfijas vasaras skola (International Summer School of Photography jeb ISSP) 2016. ISSP iekļauta apjomīga fotogrāfijas lekciju programma, kurā uzstāsies starptautiski pazīstami nozares profesionāļi. Lekcijas atvērtas interesentiem bez maksas.

International Summer School of Photography (ISSP) aizsākās 2006. gadā Ludzā, un kopš tā laika sevi ir attīstījusi par vienu no labākajām neformālās fotogrāfijas izglītības iestādēm Eiropā, kas ikgadu piesaista atpazīstamus fotogrāfijas pasniedzējus, ekspertus un augsta līmeņa studentus. ISSP fotogrāfijas lekciju programmā uzstāsies šā gada vasaras skolas pasniedzēji, studenti un citi eksperti.

Pasniedzēju, studentu un ekspertu lekcijas notiks Pelču pilī ISSP programmas ietvaros un ir atvērtas visiem fotogrāfijas un vizuālās mākslas interesentiem bez maksas. Otrdien, 16. augustā, koprades telpā The Mill notiks arī Paolo Vudsa un Federiko Klavarino publiskās lekcijas Rīgā.

 

ISSP 2016 lekciju un notikumu programma

 

Piektdiena, 5. augusts (Kuldīgas Mākslinieku rezidences galerija)

17.00 Fotogrāfu Adama Golfera (Adam Golfer, ASV) un Džemila Batura Gekšēra (Cemil Batur Gökçeer, Turcija) izstādes atklāšana. Izstādē redzamie mākslinieku projekti radīti pagājušā vasarā, uzturoties Fotogrāfijas rezidences programmā Kuldīgā, ko organizē ISSP sadarbībā ar Kuldīgas Mākslinieku rezidenci.

 

Svētdiena, 7. augusts

20.00 – 21.15 – Jūlijas Berkovičas prezentācija par ISSP projektiem, Sāras Bahgatas (Sarah Bahgat) prezentācija par Townhouse galeriju Kairā un Kuldīgas Fotogrāfijas rezidences 2016 mākslinieku Felīcijas Honkasalo (Felicia Honkasalo, Somija) Pjotra Pavlovska (Petr Pawlowski, Čehija/ASV) un Nikolasa Venturakis (Nikolas Ventourakis, Grieķija/Lielbritānija) darbu prezentācijas.

21.30 – 23.00 ISSP dalībnieku darbu prezentācijas, pirmā daļa

 

Pirmdiena, 8. augusts

20.00 – 21.15 Pirmā daļa: Dveina Maikla (Duane Michals, ASV) Skype lekcija Fotogrāfija un realitāte

Dveins Maikls ir amerikāņu fotogrāfijas klasiķis, kurš veido emocionālus fotogrāfijas īsstāstus, bieži apvienojot tajos attēlus ar tekstu. Savā daiļradē Maikls spēlējas uz robežas starp realitāti un fikciju, problematizējot fotogrāfijas medija potenciālu objektīvi reprezentēt realitāti.

http://www.dcmooregallery.com/artists/duane-michals

21.30 – 22.45 Otrā daļa: Anukas Kruithofas (Nīderlande) publiskā lekcija

Māksliniece Anuka Kruithofa (Anouk Kruithof) plašu atzinību ieguvusi ar saviem rotaļīgajiem multimediju projektiem un instalācijām. Šā gada sākumā Kruithofas darbi tika iekļauti Modernās mākslas muzeja (MoMA), Ņujorka, izstādē New Photography.

http://www.anoukkruithof.nl

 

Otrdiena, 9. augusts

20.00 – 21.30 Pirmā daļa: Paolo Vudsa (Francija/Itālija) un Gabriela Galimbertī (Itālija) publiskā lekcija

Paolo Vudss (Paolo Woods) un Gabriels Galimbertī (Gabriele Galimberti) savos ilgtermiņa projektos izmanto pētnieciskas žurnālistikas pieeju – viņu jaunākais kopprojekts The Heavens par ofšoriem bija viens no galvenajiem notikumiem pagājušā gada Arlas fotofestivālā.

http://www.paolowoods.net
http://www.gabrielegalimberti.com

21.45 – 22.30 Otrā daļa: Alehandro Časkielberga (Argentīna) publiskā lekcija

Argentīnietis Alehandro Časkielbergs (Alejandro Chaskielberg) atpazīstamību ieguvis ar saviem subjektīvi dokumentālajiem projektiem – sirreālām nakts ainavām, kurās autors eksperimentē ar krāsas un gaismu apgaismojuma iespējām.

http://www.chaskielberg.com

 

Trešdiena, 10. augusts

20.00 – 21.15 Pirmā daļa: Federiko Klavarino (Itālija/Spānija) publiskā lekcija

Federiko Klavarino (Federico Clavarino) ir viens no inovatīvākajiem itāļu jaunās paaudzes autorfotogrāfiem. Viņa melanholiskās fotogrāfijas esejas un autorgrāmatas par Dienvideiropas kultūru spozmi un postu pēdējo gadu laikā guvušas plašu starptautisku atzinību fotogrāfijas pasaulē.

http://federicoclavarino.com

21.30 – 23.00 Otrā daļa: Tajo Onorato (Šveice) publiskā lekcija

Tajo Onorato (Taiyo Onorato), kurš savā radošajā karjerā darbojas tandēmā ar mākslinieku Niko Krebsu (Nico Krebs), nereti atzīts par vienu no vadošajiem mūsdienu autorfotogrāfiem. 2013. gadā duo saņēma FOAM fotogrāfijas centra prestižo Paul Huf apbalvojumu.

http://tonk.ch

 

Ceturtdiena, 11. augusts

20.00 – 21.00 ISSP komandas biedru Valentīno Belīni (Valentino Bellini, Itālija), Vikusa de Veta (Wikus de Wet, Dienvidāfrika), Viktorijas Ekstas, Ievas Raudsepas, Kristīnes Madjares un Evitas Gozes darbu prezentācijas

21.00 – 23.00 Apstājies – apskaties – ieklausies, Džeisona Evansa (Lielbritānija) publiskā lekcija

Laikmetīgās fotogrāfijas klasiķis Džeisons Evans (Jason Evans) veiksmīgi darbojas gan komercfotogrāfijā, gan radošajā pasaulē – viņš savos darbos nereti balansē uz robežas starp modi un mākslu. Evansa darbi atrodami Tate muzeja kolekcijā.

 

Piektdiena, 12. augusts

20.00 – 22.00 ISSP dalībnieku darbu prezentācijas, otrā daļa

 

Sestdiena, 13. augusts (Kuldīgā)

19.30 – ISSP 2016 dalībnieku gala darbu izstādes atklāšana Kuldīgas Mākslas namā

22.00 – ISSP 2016 dalībnieku gala darbu projekcijas Kuldīgas brīvdabas kinoteātrī Goldingen Cinema

 

Publiskā lekcija Rīgā

Otrdiena, 16. augusts

18.00 – 20.30, ISSP 2016 pasniedzēju, Paolo Vudsa un Federiko Klavarino, publiskās lekcijas. The Mill, Brīvības iela 33.

ISSP 2016 vakaru programmas norises vieta: Pelču speciālā internātpamatskola, Pelčos, Kuldīgas novadā, LV-3322

Vairāk: http://www.issp.lv/en/news/issp-2016-evening-programme