jaunumi

— Kuldīgas Mākslas namā skatāma Starptautiskās Fotogrāfijas vasaras skolas 2016 izstāde

15/08/2016

Izstādē piedalās 74 fotogrāfi no vairāk nekā 25 valstīm, kā arī 8 Pelču ciema iedzīvotāji.

 

Kuldīgas Galvenās bibliotēkas Mākslas namā ir skatāma Starptautiskās Fotogrāfijas vasaras skolas (International Summer School of Photography – ISSP) 2016 noslēguma darbu izstāde. Tajā piedalās 74 fotogrāfi no vairāk nekā 25 valstīm, kā arī 8 Pelču ciema iedzīvotāji. Izstāde būs atvērta līdz 8. septembrim.

International Summer School of Photography (ISSP) pirmo reizi notika 2006. gadā Ludzā, un kopš tā laika kļuvusi par vienu no labākajām neformālās fotogrāfijas izglītības iestādēm Eiropā, kas ik gadu piesaista atpazīstamus fotogrāfijas pasniedzējus, ekspertus un augsta līmeņa studentus no visas pasaules. Jau trešo gadu ISSP organizē darbnīcu arī vietējiem Kuldīgas novada iedzīvotājiem. Pavadot nedēļu Pelču pilī, studenti starptautisku meistaru vadībā veido jaunus projektus vai rediģē savus esošos darbus. Kuldīgas Mākslas namā redzams nedēļas laikā paveiktais – fotogrāfijas, instalācijas kā arī video un skulptūras.

Šogad ISSP paralēli notika septiņas meistarklases. Tās vadīja māksliniece Anuka Kruithofa (Anouk Kruithof, Nīderlande), kuras veidotās instalācijas ieguvušas plašu atzinību un šā gada sākumā tika iekļautas Ņujorkas Modernās mākslas muzeja (MoMA) izstādē New Photography; dokumentālais fotogrāfs Paolo Vudss (Paolo Woods, Francija/Itālija), kas savos ilgtermiņa projektos izmanto pētnieciskas žurnālistikas pieeju, viņa jaunākais projekts The Heavens par ofšoriem bija viens no galvenajiem notikumiem pagājušā gada Arlas fotofestivālā; Alehandro Časkielbergs (Alejandro Chaskielberg, Argentīna), kas atpazīstamību ieguvis ar subjektīvi dokumentāliem darbiem – sirreālām nakts ainavām, kurās autors eksperimentē ar gaismu; itāļu fotogrāfs Federiko Klavarino (Federico Clavarino, Itālija/Spānija), kura melanholiskās fotoesejas un grāmatas par Dienvideiropas kultūru spozmi un postu pēdējos gados guvušas plašu starptautisku atzinību; laikmetīgās fotogrāfijas klasiķis Džeisons Evans (Jason Evans, Lielbritānija), kurš rotaļīgi jauc robežas starp modi un mākslu; kā arī mākslinieks Tajo Onorato (Taiyo Onorato, Šveice), kurš 2013. gadā saņēma prestižo FOAM fotogrāfijas centra Paul Huf balvu. Darbnīcā Pelču ciema iedzīvotājiem Pelču leģendas, kuru vadīja fotogrāfes no Latvijas- Viktorija Eksta un Anete Skuja, tika apzināti un iestudēti stāsti un leģendas no Pelču vēstures un mūsdienām.