????????????????????????????????????

jaunumi

— Pasniegta Starptautiskās Rakstnieku un tulkotāju mājas un Ventspils pilsētas domes balva „Sudraba tintnīca”

29/08/2016

Piekto reizi savas pastāvēšanas 10 gados Starptautiskā Rakstnieku un tulkotāju māja un Ventspils pilsētas dome pasniedza balvu rakstniecībā par šajā rezidenču vietā tapušu darbu dzejā, prozā un tulkošanā.

 

Piekto reizi savas pastāvēšanas 10 gados Starptautiskā Rakstnieku un tulkotāju māja un Ventspils pilsētas dome pasniedza balvu rakstniecībā par šajā rezidenču vietā tapušu darbu dzejā, prozā un tulkošanā.

Šogad balvu žūrijas komisija lēma piešķirt –

  • tulkotājai Maimai Grīnbergai par Aino Pervika grāmatas bērniem Prezidents (izd. Liels un mazs) un Rozas Liksomas grāmatas Sestā kupeja tulkošanu (izd. Zvaigzne ABC)
  • dzejniekam Jānim Rokpelnim par dzejas krājumu Post factum (izd. Neputns)
  • rakstniecei Norai Ikstenai par romānu Mātes piens (izd. Dienas Grāmata).

Balva un 900 EUR tiek piešķirta katru otro gadu.

Ventspils pilsētas dome katru gadu pasniedz arī divas izcilības stipendijas Latvijas kultūrā nozīmīgam, nopelniem bagātam literātam un jaunam, daudzsološam rakstniekam. Šogad tās tika piešķirtas rakstniekam Jurim Zvirgzdiņam par neskaitāmām un iemīļotām bērnu grāmatām un Svenam Kuzminam par debiju literatūrā ar grāmatu Pilsētas šamaņi.

Stipendijas tiek piešķirtas katru gadu, tajās iekļauti 500 EUR un četru nedēļu dzīvošanu Starptautiskajā Rakstnieku un tulkotāju mājā.

Apbalvošanas ceremonija notika 26.augustā Rātslaukumā koncerta Dzejnieki. Nakts. Bohēma ievaddaļā.

Sudraba tintnīcu par Ventspils Starptautiskajā Rakstnieku mājā radītu darbu dzejā, prozā un tulkošanā pirmo reizi pasniedza 2008. gadā. Tolaik laureāti bija Agnese Krivade, Latvija, (dzeja), Kevins Vennemans, Vācija, (proza), Sergejs Moreino, Latvija/Maskava (tulkošanā), bet 2010. gadā Kristīna Ehina, Igaunija (dzeja), Andra Manfelde, Latvija, (proza), Aleksandrs Zapoļs, Latvija, (tulkošana), 2012. gadā Eduards Aivars Latvija, (dzeja), Inga Žolude Latvija, (proza), Dace Meiere Latvija, (tulkošana). 2014. gadā Gundega Repše (proza), Inese Zandere (dzeja), Naira Hačatrjana (Armēnija, tulkošana).

Stipendijas līdz šim piešķirtas šādiem nopelniem bagātiem autoriem: Valdim Biseniekam, Andrim Kolbergam, Knutam Skujeniekam, Imantam Auziņam, Uldim Bērziņam, Gundegai Blumbergai, Intai Čaklajai; un šādiem jauniem perspektīviem literātiem: Andrim Ogriņam, Arvim Vigulam, Artim Ostupam, Alisei Zariņai, Jānim Vādonam, Jānim Joņevam, Zandai Tereško, Tomam Treibergam.