jaunumi

— Drīzumā gaidāms festivāls „Tēlniecības kvadriennāle Rīga. Konservatīvisms un Liberālisms”

31/08/2016

Šoruden festivāls iekārtosies Rīgas pilsētvidē un Vāgnera zālē, atsevišķas izstādes un pasākumus piedāvājot arī citviet.

 

Festivāls Tēlniecības Kvadriennāle Rīga. Konservatīvisms un Liberālisms šogad notiks no 10. septembra līdz 28. oktobrim. Šoruden festivāls iekārtosies Rīgas pilsētvidē un Vāgnera zālē, atsevišķas izstādes un pasākumus piedāvājot arī citviet.

Festivāla atklāšana notiks jau 10. septembrī vēsturiskajā Vāgnera zālē ar izstādes Būt labam oficiālo atvēršanu plkst. 19:00. Bet jau no plkst. 15:00 sadarbībā ar Mūsdienu kultūras forumu Baltā Nakts Rīgas pilsētvidē apskatāmas vairākas instalācijas. Vakara gaitā festivāla sadarbības partneri no Francijas institūta piedāvās projektu Us and the Others, kurā piedalīsies mākslinieks Hu-Be ar performanci Scribblitti, ieplānoti arī vairāki virtuālās realitātes filmas Clouds over Sidra seansi un žurnālista Marko Risoviča fotogrāfiju izstāde sadarbībā ar ANO Bēgļu aģentūru (UNHCR).

Svētdien, 11. septembrī, no plkst. 12:00 līdz 17:30 notiks atvērtās lekcijas Konservatīvisms un Liberālisms: Izpausmes laikmeta kultūras kontekstā, kurās piedalīsies mākslinieks un kurators Džastins Hūvers, mākslas teorētiķis Ādams Mazurs, Project Space festival Berlin rīkotājs Heiko Pfreints un kuratore Hadasa Maor. Lekcijas notiks angļu valodā un būs bezmaksas. Pasākumu aicināts apmeklēt ikviens interesents.

12. septembrī no plkst. 16:00 līdz 19:00 notiks sarunas ar festivāla māksliniekiem, kas stāstīs par saviem darbiem un to tapšanas procesu. Sarunas brīvā gaisotnē notiks Vāgnera zālē un Rīgas pilsētvidē. Ieeja bezmaksas.

Latvijas Mākslas akadēmijā un Vāgnera zālē 13.septembrī jau no plkst. 10:30  līdz 16:00 notiks radošās darbnīcas un meistarklases kopā ar festivāla dalībniekiem.  Pieteikties meistarklasēm var, rakstot uz epastusquadrennial@gmail.com. No 17:00 līdz 19:00 tikšanās telpā Birojnīca norisināsies paneļdiskusija Konservatīvisms un Liberālisms. Izpausmes Latvijas kultūras telpā ar Latvijas nozares ekspertu un festivāla partneru piedalīšanos. Paneļdiskusija notiks latviešu valodā un to aicināts apmeklēt ikviens interesents. Sarunu moderēs Didzis Melbiksis (UNHCR).

Festivāla satelītprogrammas ietvaros notiks mākslinieka Denisa Prasolova zibizstādie Pirmā ekipāža, kas trīs dienas būs apskatāma Bank M2M Europe telpās, Antonijas ielā 3: otrdien, 13. septembrī – 12:00-14:00, trešdien, 14. septembrī – 14:00-16:00, ceturtdien, 15. septembrī – 16:00-20:00. Tallinā, KUMU mākslas muzejā vēl līdz 12. septembrim aplūkojama festivāla līdzkuratores Kirkes Kangro veidotā grupas izstāde TerraIncognita: Familiar Infinity, kurā piedalās arī festivāla dalībnieki Jākobs Jesens un Kims Dereišers. No 16. septembra līdz 7. oktobrim Latvijas Arhitektūras muzejā skatītajiem atvērta mākslinieku tandēma Valentīna Gutalsa un Toma Lutēnsa personālizstāde.

Festivāla kuratoru komandā šogad apvienojušies mākslinieks Aigars Bikše, māksliniece Kirke Kangro un kuratore Elona Lubīte. Festivāla komandu veido Edvards Percevs, Artūrs Arnis, Santa Mičule, Kristiāna Kārkliņa, Gerda Čevere un Patrīcija Jurševska. Festivālu organizē Mākslas Menedžmenta un Informācijas centrs (MMIC).