jaunumi

— Egona Līva piemiņas balvu „Krasta ļaudis” saņem rakstniece Inese Zandere

19/09/2016

Egona Līva piemiņas balvu "Krasta ļaudis" pasniedz ar mērķi veicināt interesi par latviešu literatūras klasiķi Egonu Līvu un viņa literāro mantojumu un devumu jūrniecības popularizēšanā.

 

Liepājas muzejā paziņoti Egona Līva piemiņas balvas Krasta ļaudis ieguvējus. Galveno balvu un prēmiju 1000 EUR apmērā saņēma grāmatas Kuģa žurnāls autore Inese Zandere.

Nominācijā Par labāko skolu jaunatnes literāro darbu “Krasta ļaudis 2015./2016. Egona Līva piemiņas balvu Krasta ļaudis un prēmiju 100 EUR saņēma Samanta Reine no Viļāniem ar darbu Pazust un palikt tevī. Naudas balvas saņēma arī Marks Markovs no Ventspils ar darbu Krasta ļaudis un Luīze Krista Irbena no Saulkrastiem ar darbu Jūras lilijas.

Egona Līva piemiņas balvu Krasta ļaudis pasniedz ar mērķi veicināt interesi par latviešu literatūras klasiķi Egonu Līvu un viņa literāro mantojumu un devumu jūrniecības popularizēšanā. Konkurss aktualizē latviešu autoru darbus un akcentē jaunāko devumu latviešu literatūrā.

Latvijas izdevniecības tika aicinātas atrast atbilstošāko eseju vai prozas grāmatu, kas ne tikai ir tapusi un izdota pērnā gada otrajā pusē un šogad, bet arī ietver patriotisma, latviskuma, jūrniecības un sabiedrībā notiekošo procesu aktualizēšanu un popularizēšanu, savukārt, Latvijas mācību iestāžu audzēkņi tik aicināti iesniegt literāros darbus, kas atbilst konkursa moto Krasta ļaudis. Nominācijai Labākā grāmata tika izvirzīti 12 literārie darbi, tostarp arī nominācijai Labākais skolu jaunatnes literārais darbs “Krasta ļaudis” tika saņemti 12 darbi.

Iepriekšējā gadā E. Līva balvu saņēma rakstnieki Guntis Berelis, Benita Laumane un Sabīne Košeļeva.

Egona Līva piemiņas balvu Krasta ļaudis organizē Liepājas pilsētas Kultūras pārvalde sadarbībā  ar Latvijas Rakstnieku savienību, Liepājas Universitāti un Latviešu valodas un literatūras skolotāju asociācija.