jaunumi

— RIXC galerijā atklās „Time’s Up” izstādi „Turntona, mazpilsēta pie jūras”

20/09/2016

Izstāde aizsāk RIXC mākslas un zinātnes festivālu, kas no 29. septembra līdz 1. oktobrim norisināsies Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

 

28. septembrī plkst. 18.00 RIXC galerijā, 11. novembra krastmalā 35, tiks atklāta austrāļu-austriešu mākslinieku apvienības Time’s Up izstāde Turntona, mazpilsēta pie jūras. Izstāde aizsāk RIXC mākslas un zinātnes festivālu, kas no 29. septembra līdz 1. oktobrim norisināsies Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

Balstoties uz pašreizējo situāciju pasaules okeānos un nākotnes pareģojumiem, mākslinieki ir izstrādājuši nelielas pilsētas modeli, kas parāda, kā mūsu pasaule varētu izskatīties laika gaitā. Nākotne tiek apskatīta no dažādiem ilgtspējības aspektiem – sākot no darbaspēka, cilvēku kopienām, izglītības un kultūras, beidzot ar ekosistēmas un klimata pārmaiņām. Šīs pilsētas iedzīvotājiem ir pieejama inovatīva aļģu ūdens attīrīšanas sistēma, plastmasas zvejnieki un medūzu ķērāji, nelielas tirdzniecības ostas un labākais šefpavārs.

Time’s Up ir mākslinieku organizācija, kas dibināta 1996. gadā Lincā, Austrijā, ar mērķi pētīt taustāmas, interaktīvas situāciju iespējas cilvēka mērogā. Kā eksperimentālu situāciju laboratorija Time’s Up rada vīzijas, īpaši konstruējot iespējamus nākotnes modeļus un pētot mūsdienu sociālpolitiskos jautājumus. Vairāk informācijas: http://www.timesup.org/turnton

RIXC Mākslas un zinātnes festivāls, kas ar nosaukumu Open Fields – jeb “atklātie lauki” norisināsies no 29. septembra līdz 1. oktobrim Rīgā, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā pirmo reizi Rīgā notika pirms 20 gadiem. Pa šo laiku tas ir kļuvis par ikgadēju tikšanās vietu Ziemeļeiropā, kurā norisinās aktuālākās diskusijas par jauno estētiku, laikmetīguma faktoriem, digitālajām praksēm un postmediju situāciju mākslā. Festivāla ietvaros norisināsies starptautiska konference, kurā piedalīsies 100 dalībnieki no 30 valstīm, pārstāvot vairāk nekā 60 mākslas organizācijas, muzejus un universitātes, kā arī vērienīga starptautiska izstāde, kas notiks no 30. septembra līdz 2. novembrim Latvijas Nacionālās bibliotēkas izstāžu zālēs. Šogad festivāla izstādē būs apskatāmi ap 25 mākslinieku un dizaineru mākslas darbi, kas izaicina mūsu priekšstatus par mākslu un laikmetīgo estētiku, kombinē dažādus medijus, zināšanas un pētījumu laukus, kā arī interpretē un vizualizē zinātniskus, sociālus un kultūras datus jaunā un jēgpilnā veidā.

Izstādes un festivāla publiskā atklāšana – 29. septembrī plkst. 19.00.

Festivālu organizē RIXC, Jauno mediju kultūras centrs.
Festivāla un izstādes kuratori: Raitis Šmits un Rasa Šmite.
Konferences Open Fields akadēmiskie partneri – Liepājas universitātes Mākslas pētījumu laboratorija, RISEBA Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskola un Latvijas Mākslas akadēmija.
RIXC festivāla sadarbības partneri: Latvijas Nacionālā bibliotēka un ES programmas Radošā Eiropa sadarbības projekta Changing Weathers partnerorganizācijas.