jaunumi

— Notiks Lizas Kemereres lekcija par ekofeminismu

01/11/2016

Kas vieno dzīvnieku aizstāvību un cīņu par dažādu cilvēku grupu tiesībām? Par to – Lizas Kemereres lekcijā un diskusijā, kuru vadīs Lolita Tomsone.

 

Kas vieno dzīvnieku aizstāvību un cīņu par dažādu cilvēku grupu tiesībām? Par to uzzināsiet, atnākot uz Lizas Kemereres (Lisa Kemmerer) lekciju un diskusiju, kuru vadīs Lolita Tomsone. Lekcija notiks 2. novembrī pulksten 19.00.

Dr. Kemerere ir filosofijas un reliģiju profesore Bilingsas universitātē, Montānas štatā ASV, ilggadēja dzīvniektiesību, vides aizsardzības un sociālā taisnīguma aktīviste, kā arī deviņu grāmatu autore un sastādītāja (t.sk. Sister Species: Women, Animals, and Social Justice, Speaking Up for Animals: An Anthology of Women’s Voices, Eating Earth: Dietary Choice and Environmental Health u.c.).

Šajā lekcijā viņa aplūkos ekofeminisma teoriju, kas sasaista dzīvnieku aizstāvību un citas sociālā taisnīguma kustības, pamatojot nepieciešamību pēc plašāka skatījuma uz atbrīvošanu. Šajā pieejā dzīvnieku aizstāvība nozīmē arī solidaritāti ar tām sociālā taisnīguma kustībām, kas cīnās pret rasismu, seksismu un citām diskriminācijas un apspiešanas formām.

Lekcijai sekos diskusija, ko vadīs Žaņa Lipkes Memoriāla direktore Lolita Tomsone.

Vieta: Tims Mints, Jāņa sētā 5
Ieeja – bez maksas
Valoda – angļu