jaunumi

— Tekstgrupa „Orbīta” dodas tūrē uz ASV

09/11/2016

Uz ASV tiks vesta kompakta „FM Slow Show" performances versija – dzejas lasījumi skaņas pavadījumā.

 

Dzejnieku un mākslinieku apvienība Orbīta ar dzejas lasījumiem uzstāsies vairākās Amerikas Savienoto Valstu Austrumkrasta pilsētās.

Tūre, kas notiks no 14. līdz 19. novembrim, ir piesaistīta “Orbītas” atdzejas krājuma “Hit Parade” iznākšanai ASV. Bilingvālais dzejas krājums (dzejoļi krievu valodā un to atdzejojumi angliski) klajā laists 2015. gada nogalē. Tā idejas autors, redaktors un viens no atdzejotājiem ir tulkotājs un slāvu valodu un literatūras profesors Kevins Plats. Hit Parade izdevējs: Ugly Duckling Presse.

Uz Ameriku tiks vesta kompaktāka FM Slow Show performances versija – dzejas lasījumi skaņas pavadījumā. Ierasto radiouztvērēju vietā šoreiz tiks izmantoti gidu iecienītie skaļruņi. Katrā lasījumā piedalīsies viens vai vairāki atdzejotāji. Pilns Hit Parade atdzejotāju saraksts: Polīna Barskova (Polina Barskova), Čārlzs Bernsteins (Charles Bernstein), Bobs Perelmans (Bob Perelman), Džūlija Bloha (Julia Bloch), Daniils Čerkaskis (Daniil Cherkassky), Sāra Daulinga (Sarah Dowling), Natālija Fjodorova (Natalia Fedorova), Jevgēnijs Ostaševskis (Eugene Ostashevsky), Karīna Sotņika (Karina Sotnik), Saša Spektors (Sasha Spektor), Antons Tensers (Anton Tenser), Maija Vinokūra (Maya Vinokour), Maikls Vahtels (Michael Wachtel), Matvejs Jankelēvičs (Matvei Yankelevich), Kevins Plats (Kevin M. F. Platt).

“Pilnā sastāvā Orbīta vēl nekad nav devusies tik tālu – pāri okeānam. Mēs turp ņemsim līdzi savus tekstus un skatuves pieredzi, kas uzkrāta 15 gadu laikā. Vēl ņemsim līdzi nedaudz drēbju, mazliet balzama un upeņu sulas. Tas viss mums droši vien noderēs, tāpat kā cilvēku atbalsts – gan to, kas apmeklēs pasākumus, gan to, kas mājās turēs īkšķus,” par gaidāmo braucienu saka Sergejs Timofejevs, viens no Orbītas dalībniekiem.

Tūri atbalsta: VKKF, Amherstas koledža, Ņujorkas Universitāte, Pensilvānijas Universitāte.

Orbītas koncertgrafiks:

Masačūsetsas Amhersta: Amherstas koledžas Krievu kultūras centrs (Amherst College Center for Russian Culture), 14. novembris;

Ņujorka: Ņujorkas Universitātes Džordanu centrs (The Jordan Center, New York University), 15. novembris;

Filadelfija: Penn Book Center grāmatnīca (Penn Book Center Bookstore), 17. novembris;

Vašingtona: viesnīca Washington Marriott Wardman Park Hotel ASEEES sanāksme (Association for Slavic, East European, & Eurasian Studies Convention, Washington Marriott Wardman Park Hotel), 18. novembris.

 

Orbīta ir Latvijas krievu dzejnieku, fotogrāfu, mūziķu un multimediju mākslinieku apvienība, kas Latvijas kultūras dzīvē aktīvi piedalās jau kopš 1999. gada, veidojot performances un mākslas instalācijas, izdodot bilingvālu literatūru, rakstu krājumus, foto grāmatas un arī pētniecisko literatūru. Apvienība nodarbojas ne tikai ar Latvijas krievu dzejnieku popularizēšanu, bet arī atdzejo laikmetīgo latviešu dzeju krievu valodā, veidojot aktīvu un veiksmīgu sadarbību starp krievvalodīgajiem un latviešu dzejniekiem un māksliniekiem. Līdz šim Orbīta uzstājusies daudzās Eiropas valstīs: Lietuvā, Igaunijā, Vācijā, Somijā, Krievijā, Horvātijā, Slovākijā, Ukrainā u.c.

Apvienība guvusi atzinību (nominācijas, apbalvojumus) vairākos Latvijas un starptautiskos konkursos: Literatūras gada balva, Zelta ābele, Purvīša balva, Kurjohina balva u.c.

Orbītas dalībnieki ir: Semjons Haņins, Artūrs Punte, Vladimirs Svetlovs, Sergejs Timofejevs.