jaunumi

— „Prozas lasījumu 2016” laureāti – Daina Tabūna un Sergejs Timofejevs

13/12/2016

Šogad festivālā uzvarēja Sergejs Timofejevs ar stāstu „Dzeltenie taustiņi" un Daina Tabūna ar stāstu „Pēdējais sols".

 

11. decembra vakarā tika noskaidroti literatūras festivāla Prozas lasījumi 2016 laureāti. Šogad festivālā uzvarēja Sergejs Timofejevs ar stāstu Dzeltenie taustiņi, kas tika nolasīts Noslēguma pasākumā, balvā saņemot radošo atvaļinājumu Baltijas rakstnieku un tulkotāju centrā Visbijā, un Daina Tabūna ar stāstu Pēdējais sols, kas izskanēja Prozas brokastīs, balvā saņemot iespēju doties radošā atvaļinājumā uz rakstnieku rezidenci Splitā, Horvātijā.

Festivāla veicināšanas balvas sadarbībā ar literatūras žurnālu Domuzīme saņēma Anete Konste, Andris Akmentiņš, Ilmārs Šlāpins, Krišjānis Zeļģis.

Alternatīvās žūrijas balvas ieguva – Ilmārs Šlāpins, Juris Zvirgzdiņš, Jana Egle, Linda Skranda un Inese Zandere.

Uz laureāta tituliem un balvām pretendēja visi festivāla Prozas lasījumi 2016 autori, izņemot ārvalstu viesus.

Festivāla dalībnieku darbus klausījās un vērtēja profesionāla žūrija: literatūras kritiķe Anda Baklāne, Latvijas Universitātes profesors salīdzināmajā literatūrzinātnē Ojārs Lāms, izdevniecības Dienas Grāmata direktore un galvenā redaktore Dace Sparāne – Freimane, literatūras un latviešu valodas skolotāja, literatūrzinātniece Lita Silova. Alternatīvajā žūrijā Baltu filoloģijas bakalaura programmas studentes Liene Ģērmane, Rūta Kalsone, Evita Cirša, Liene Kāposta, Anna Mirčeva.

Prozas lasījumu 16 literāros pasākumos – lasījumos, paneļdiskusijās, radošās darbnīcās un grāmatu atvēršanas pasākumos – tikās pašmāju un ārvalstu autori, klausītāji un bērnu auditorija, kā arī profesionālā un alternatīvā žūrija.

Festivāla noslēguma dienā muzikālās Prozas brokastīs, Jura Kulakova un Toma Treiberga vadībā tikās autori – Andris Akmentiņš, Ieva Melgalve, Kristīne Želve, Kristīne Ulberga, Daina Tabūna un pagājuša gada laureāte Jana Egle. Festivāls izskanēja Noslēguma pasākumā, kas norisinājās Ģertrūdes ielas teātrī, kur interneta žurnāla Punctum radošā komanda aicināja gan dzejniekus ar pieredzi prozas žanrā, gan debitantus radīt īpašus tekstus Prozas lasījumiem. Lasījumos piedalījās Inga Gaile, Sergejs Timofejevs, Anna Auziņa, Inese Zandere, Krišjānis Zeļģis un Ingmāra Balode. Par vakara muzikālo nodrošinājumu rūpējās grupa Ezeri. Pasākumu vadīja Guntars Godiņš.