jaunumi

— Žūrija izvirzījusi kandidātus Normunda Naumaņa Gada balvai mākslas kritikā

02/01/2017

Par darbu dažādu mākslas jomu kritikā šogad balvai izvirzīti četri kandidāti: Artis Ostups, Jegors Jerohomovičs, Edīte Tišheizere un Armands Znotiņš.

 

16. janvārī Jaunajā Rīgas teātrī pasākuma NN nakts ietvaros tiks pasniegta Normunda Naumaņa vārdā nosauktā Gada balva mākslas kritikā. Par darbu dažādu mākslas jomu kritikā šogad balvai izvirzīti četri kandidāti: Jegors Jerohomovičs, Artis Ostups, Edīte Tišheizere un Armands Znotiņš.

Šogad pirmo reizi žūrija aicināja pieteikt kandidātus Jaunā kritiķa veicināšanas balvai saņemtie pieteikumi tika izvērtēti, un veicināšanas balvas saņēmēja vārdu žūrija paziņos 16.janvāra pasākumā NN nakts.

Gada balvas žūrijas priekšsēdētājs, rakstnieks, filozofs un interneta žurnāla Satori.lv redaktors Ilmārs Šlāpins uzskata, ka “viens no svarīgākajiem Normunds Naumaņa Gada balvas uzdevumiem ir paaugstināt profesionālo līmeni kultūras kritikā, ceļot kritiķa prestižu un pievēršot plašākas sabiedrības uzmanību tām personībām, kas darbojas šajā, bieži vien nepateicīgajā darbā. Ņemot vērā to, ka šī nav balva par mūža ieguldījumu, bet gan par paveikto aizvadītā gada ietvaros, esam izvirzījuši mazāku autoru skaitu, cerot, ka tas ļaus precīzāk novērtēt viņu devumu šajā periodā. Lielāku intrigu sola Jaunā kritiķa balvai pieteiktie septiņi kandidāti, veicināšanas balvas saņēmēja vārdu mēs nosauksim 16.janvārī “

Jegors Jerohomovičs izvirzīts par rakstiem Kultūras Dienā, kuros vērtētas operas izrādes Eiropas operteātros. Artis Ostups kritiski izvērtējis dzeju Kultūras Dienā, kā arī publicējies žurnālā Studija. Edīte Tišheizere izvirzīta par teātra un operas izrāžu kritikām žurnālos Teātra Vēstnesis un Ir, Armands Znotiņš par mūzikas kritikas rakstiem interneta kultūras žurnālā Satori.lv un Latvijas Avīzē. Galvenās balvas ieguvējs saņems arī naudas stipendiju 1500 eiro, kuru atbalsta tehnoloģiju uzņēmums Tilde.

16. janvāra pasākums NN nakts, kura ietvaros tiks cildināti Gada balvai izvirzītie un paziņots galvenās un Jaunā kritiķa veicināšanas balvu saņēmēji, būs veltīts mākslas un kritikas attiecībām, kritikas kā mākslas veida apcerei un apspēlei.

Pasākuma režisors ir Viesturs Meikšāns, scenogrāfe Monika Pormale, tajā piedalīsies Baiba Broka, Vilis Daudziņš, Egons Dombrovskis, Rēzija Kalniņa, Ivo Martinsons, Ivars Puga, sarunāsies divi režisori – Viesturs Kairišs un Dāvis Sīmanis, būs Kaspara Vanaga pārdomas un Platona Buravicka mūzika. NN nakts jau otro gadu notiks Jaunajā Rīgas teātrī, sākums 16.janvārī plkst. 20.