jaunumi

— Aicina pieteikties doktorantūras studiju programmai „Jauno mediju māksla”

09/01/2017

Šī ir vienīgā doktorantūra Latvijā, kura ir radīta māksliniekiem – pētniekiem. Tādēļ programmā iekļauta ne tikai akadēmisko un teorētisko zināšanu bāzes apguve, bet arī mākslas radīšanas process.

 

No 2017. gada 16. līdz 20. janvārim Liepājas Universitāte aicina pieteikties doktorantūras studiju programmai Jauno mediju māksla. Šī ir vienīgā doktorantūra Latvijā, kura ir radīta māksliniekiem – pētniekiem. Tādēļ programmā iekļauta ne tikai akadēmisko un teorētisko zināšanu bāzes apguve, bet arī mākslas radīšanas process.

Programmas mērķis ir sekmēt jaunu, progresīvu teoriju un kritiskas analīzes attīstību jauno mediju un starpdiscplinārās mākslas jomā, kā arī jaunu mākslas formu un mākslas darbu rašanos. Studiju programmas radošie projekti fokusējas inovāciju tehnoloģijās, starpdisciplinārās mākslas praksēs, skaņā, audiovizuālajos medijos, interaktivitātē, u.tml. Programma ir balstīta uz individuālu, patstāvīgu pētniecību. Klātienes tikšanās notiek trīs reizes gadā kopīgu semināru nedēļas formā, kas notiek Liepājā un partneru institūcijās citviet Latvijā – RISEBA telpās Rīgā un SERDE rezidenču centrā Aizputē.

Individuālās studijas un patstāvīgais darbs var norisināties Mākslas pētījumu laboratorijas (MPLab) telpās, kas atrodas Liepājas Universitātes ēkā Kūrmājas prospektā 13. Laboratorijas telpas ir aprīkotas ar nepieciešamo tehnisko bāzi un mediatēku. Studentiem ir iespēja izmantot arī Jauno mediju kultūras centra RIXC pieejamos resursus Rīgā, Lenču ielā 2. Programmā ir gan budžeta, gan maksas vietas, kā arī iespēja pieteikties Erasmus apmaiņai Alto universitātē Somijā.

Doktorantūras studiju programma Jauno mediju māksla ir licencēta akadēmiskā programma Liepājas universitātē, kas darbojas kopš 2013. gada. Tuvākajā laikā doktorantūras studiju programma plāno apvienoties ar Latvijas universitāti un RISEBA. Tāpat turpināsies sadarbība ar Aalto universitāti Somijā, kā arī Viļņas Mākslas akadēmiju, Nidas mākslas koloniju, veidojot kopīgu doktorantūras programmu, lai nodrošinātu dinamiskākas un interesantākas studijas.

Dokumentu pieņemšana: no 2017. gada 16. līdz 20. janvārim (darba dienās) Liepājas Universitātē (Liepāja, Lielā iela 14) 214. kabinetā no plkst. 9:00 – 16:00.

Iestājpārbaudījumiem jāiesniedz – pētījuma pieteikums promocijas darbam jauno mediju mākslā (pieejams šeit) – aizpildīta anketa latviešu valodā ar kopsavilkumu angļu valodā, kas jānosūta elektroniski līdz 2017. gada 20. janvārim programmas direktorei asoc.prof. Rasai Šmitei uz e-pastu: rasa@rixc.lv.

Detalizētāka informācija par programmu – http://mplab.lv/lv/izglitiba/5/

Papildu informācija: programmas direktore Rasa Šmite – rasa@rixc.lv, 26546776

Pieteikuma veidlapa : http://mplab.lv/faili/LiepU-JMM-DR-projekta-pieteikuma-forma.doc

Informācija par dokumentu iesniegšanu: https://www.liepu.lv/lv/jaunumi/2506/ziemas-uznemsana-doktora-studiju-programmas