jaunumi

— Jāņa Rozes apgāds atkārtoti izdevis Andras Neiburgas stāstu krājumu „Stum Stum”

24/01/2017

27. janvārī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā norisināsies starpdisciplināra zinātniska konference „Andra Neiburga: valoda, dzimte, stāstījums, attēls", kas veltīta rakstnieces A. Neiburgas daiļradei.

 

„No tiesas apskaužu lasītājus, kas šo grāmatu tur savās rokās pirmoreiz. Viņu acīm atklāsies notikumi un tēli, kuru eksistence apliecina stāstījuma spēku arī 21. gadsimta latviešu literatūrā. Šajā juku laikā, kad trūkst ticības labākai nākotnei un stabilitātei, Andras Neiburgas stāstu krājums Stum stum atgādina, ka augstākā vērtība, kas cilvēkam ļaus pārdzīvot netaisnību un neiecietību, ir humānisms. Autors-demiurgs šo stāstu pasauli nepārvalda, tā eksistē it kā pati no sevis, taču Andrai izdevies panākt līdzsvaru starp nosacīto un konkrēto, starp grotesko un reālo, jo stāstu varoņus autore attēlojusi kā sev līdzvērtīgus. Kritiķi šos tēlus dēvējuši par dīvaiņiem, neveiksminiekiem un dzīves apdalītajiem, taču lasītājs drīz sapratīs, ka autores precīzā skatiena dēļ tie pārāk stipri līdzinās mums pašiem,” raksta literatūrzinātnieks Jānis Ozoliņš.

Andra Neiburga dzimusi 1957. gada 16. janvārī Rīgā. Rakstniece saņēmusi Pastariņa prēmiju par grāmatu Stāsts par Tilli un Suņu vīru (1991), laikraksta Diena kultūras gada balvu par stāstu krājumu Stum stum (2004). 2012. gadā pieci no Neiburgas stāstiem El ninjo, Stum stum, Tā vieta, Mana izdomātā dzīve un Tādi vakari tika iestudēti Jaunajā Rīgas teātrī režisora Ģirta Ēča izrādē Stum stum.

27. janvārī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā norisināsies starpdisciplināra zinātniska konference Andra Neiburga: valoda, dzimte, stāstījums, attēls, kas veltīta rakstnieces A. Neiburgas daiļradei. Konferences atklāšana notiks 27. janvārī plkst. 10.00 LNB Konferenču centrā.