jaunumi

— Kaņepes Kultūras centrā notiks „Trīs sarunas par vīriešiem”

03/02/2017

Pirmā saruna „Kāpēc vīrieši?” notiks 7. februārī plkst. 18.00.

 

Kāpēc vīrieši? ir pirmā saruna, kas 7. februārī plkst. 18.00 risināsies Kaņepes Kultūras centrā (KKC), uzsākot diskusiju sēriju Trīs sarunas par vīriešiem.

Trīs sarunas par vīriešiem ir diskusiju sērija, kurā tiks jautāts, ko nozīmē būt vīrietim un ar ko zīmīga ir tieši vīriešu sevis izpratne, skatījums uz līdzcilvēkiem un lietām ap sevi.

Diskusijas ir daļa no centra MARTA projekta Vīriešu iniciatīva. Drosme rūpēties, kuru finansē OAK Foundation.

Pirmajā sarunā Kāpēc vīrieši? skolotājs Lauris Bokišs, vēsturniece Ineta Lipša un nodibinājuma Tēvi vadītāja Elīna Kļaviņa meklēs atbildi uz jautājumiem: kādēļ ir svarīgi risināt jautājumus par vīriešiem un kādēļ to nodrošina centrs MARTA? Kā par šo tēmu vajadzētu runāt, lai tas būtu saistoši? Kas ir būtiskākās tēmas, kuras vajadzētu pārrunāt vispirms?

Otrajā diskusijā Vai vīrietim ir jābūt vīrišķīgam? (28. februāris) jau spersim nākamo soli vīriešu iepazīšanā. Ko nozīmē vīrišķība? Kāpēc teorijā tiek lietots arī vārds ‘vīrietība’ un ar ko tā atšķiras no vīrišķības? Vai vīrišķība ir izpaudusies vienādi dažādos laikmetos un vietās uz pasaules? Vai tepat Latvijā visi vīrieši ir vīrišķīgi? Vai tiem tādiem ir jābūt?

Trešajā sarunā Vai vīrieši jūt? (21. marts) pievērsīsimies iespējams vārīgākam vīriešu aspektam. Viegli ironiski formulētais jautājums norāda uz nopietnu tēmu – vīriešu emocijām un to komunikāciju ģimenes, draugu vai plašākā sabiedrības lokā. Kā un cik daudz vīrieši runā par to, ko jūt, un kāda loma vīriešu runasveidiem par jūtām ir intīmā un publiskā sfērā?

Diskusijas vadīs filozofs un publicists Kārlis Vērpe, aicinot piedalīties visus, kuriem sarunas par vīrišķību šķiet aizraujošs temats.