jaunumi

— Atzīmēs dzejnieces Mirdzas Ķempes 110. jubileju

07/02/2017

Pasākuma noslēgumā atmiņās par Mirdzu Ķempi dalīsies Lija Brīdaka, Ēriks Hānbergs, Velta Kaltiņa, Roalds Dobrovenskis un Vija Kaņepe.

 

11. februārī, godinot dzejnieci 110. jubilejā, vairāki Rīgas memoriālie muzeji vienojušies kopīgā pasākumā – pastaigā pa Mirdzas Ķempes laikabiedru agrākajām dzīves vietām, kuras glabā stāstus, atmiņas un atklāj dažādās dzejnieces personības un interešu šķautnes. Pasākuma noslēgumā atmiņās par Mirdzu Ķempi dalīsies Lija Brīdaka, Ēriks Hānbergs, Velta Kaltiņa, Roalds Dobrovenskis un Vija Kaņepe. Būs skatāma arī ekspresizstāde: jubilāres un Ojāra Vācieša sarakste.

Programma:

11.45 pulcēšanās Aleksandra Čaka memoriālajā dzīvoklī–muzejā, Lāčplēša ielā 48–14
12.00 Muzeja direktores Antras Mednes stāstījums par mazāk zināmu Mirdzas Ķempes personības pusi.
Pastaiga uz Andreja Upīša memoriālo muzeju, Brīvības ielā 38–4
13.00 Muzeja vadītāja Inese Kaire atklās dzejnieces un Andreja Upīša savstarpējās attiecības, būs aplūkojamas Mirdzas Ķempes dāvinātās grāmatas, kurās atrodami personīgi veltījumi.
13.25 Jāņa Akuratera muzeja speciālistes Mairas Valteres stāstījums par Mirdzas Ķempes un Jāņa Akuraterudarbu Latvijas Radiofonā.
Pastaiga uz Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzeju, Elizabetes ielā 57a–26.
14.15 Par Mirdzas Ķempes portretiem un to skicēm stāstīs muzeja vadītāja Nataļja Jevsejeva.
Došanās uz Ojāra Vācieša muzeju, O. Vācieša ielā 19 (izmantojot sabiedrisko vai personīgo transportu).
15.45 Atmiņās par Mirdzu Ķempi dalīsies Lija Brīdaka, Ēriks Hānbergs, Velta Kaltiņa, Roalds Dobrovenskis un Vija Kaņepe.

Ekspresizstādē – jubilāres un Ojāra Vācieša sarakste un Mirdzas Ķempes kā dzejnieku konsultantes vēstules jaunajiem autoriem.

Visa pasākuma gaitā Mirdzas Ķempes dzejas un vēstuļu fragmentus lasīs dzejniece Ērika Bērziņa.

Biļetes (7,50 EUR) var iegādāties Biļešu Paradīze kasēs, internetā, kā arī pirms pasākuma norises Aleksandra Čaka memoriālajā dzīvoklī–muzejā, Lāčplēša ielā 48–14.

Pasākumu atbalsta Rīgas dome un Rakstnieku muzeju biedrība PILS.