jaunumi

— Notiks Ausmas Cimdiņas un Nila Saksa diskusija „Stāsti un tēli. Vai ticēt savām acīm?”

27/02/2017

Diskusijas dalībnieki pieskarsies dažādām laika izpratnēm literatūrā un mēģinās tās salīdzināt ar vizuālās mākslas vēstījumiem.

 

Rīgas mākslas telpā 28. februārī 17.00 izstādes No laika gala ietvaros notiks diskusija Stāsti un tēli. Vai ticēt savām acīm?, kurā piedalīsies izstādes kurators Vilnis Vējš, filoloģijas zinātņu doktore, Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes profesore Ausma Cimdiņa un rakstnieks, Kembridžas universitātes teoloģijas doktorants Nils Sakss.

Mākslinieki, kas piedalās izstādē – Aija Zariņa, Kaspars Teodors Brambergs, Ginters Krumholcs un Artūrs Virtmanis, – katrs savā veidā rosina domāt par laika ritējumu. Viņu radītie tēli atgādina dažādu periodu mākslas formas, bet darbu sižeti ir veltīti gan teiksmainai aizvēsturei, gan drūmiem pareģojumiem nestabilajā šodienas situācijā. Vai stāsti, kas nolasāmi vizuālajā mākslā, ir salīdzināmi ar literatūru? Vai literāram darbam var ticēt tāpat kā zinātniskam tekstam vai mediju ziņām? Vai ir iespējams ticēt, vai otrādi, iebilst mākslinieka interpretācijai, viņa iztēlei? Savukārt, vai mākslas darbs ir ko vērts, ja skatītājs tam nenotic? Diskusijas dalībnieki pieskarsies dažādām laika izpratnēm literatūrā un mēģinās salīdzināt tās ar vizuālās mākslas vēstījumiem.

Jau ziņots, ka līdz 26. martam izstāžu zālē Rīgas mākslas telpa aplūkojami četru mākslinieku – Aijas Zariņas, Kaspara Teodora Bramberga, Gintera Krumholca un Artūra Virtmaņa darbi latviešu mūsdienu mākslas izstādē No laika gala. Izstādes kurators ir Vilnis Vējš.