jaunumi

— Notiks Lauras Prikules un Andra Indāna audiovizuāla performance „Pasauļu vērotājs”

24/03/2017

Performances mērķis ir, paplašinot skatītāja pieredzi, uztveres rāmjus un piedāvājot citas perspektīvas skatījumam uz ierasto realitāti, atklāt pasaules, kas ir mums līdzās, bet kuras mēs ikdienā neapzināmies.

 

29. martā plkst. 20.00 Raiņa un Aspazijas mājā, Baznīcas ielā 30, notiks dzejnieces un mākslinieces Lauras Prikules un mūziķa Andra Indāna audiovizuālā performance Pasauļu vērotājs, kurā apvienoti dzejas, mūzikas un vizuālie mediji. Laura Prikule lasīs dzeju angļu valodā, subtitri latviešu valodā.

Performance Pasauļu vērotājs radās rezidencē Ruckas muižā Lauras Prikules un Andra Indāna sadarbības rezultātā. Darba fokusā ir pārvietošanās starptelpā starp īstām un iedomātām realitātēm, miksējot dažādas izteiksmes formas. Performances mērķis ir, paplašinot skatītāja pieredzi, uztveres rāmjus un piedāvājot citas perspektīvas skatījumam uz ierasto realitāti, atklāt pasaules, kas ir mums līdzās, bet kuras mēs ikdienā neapzināmies.

Pasauļu vērotāja centrā ir Kamieļa Sultana tēls. Vērojumi, kas veikti, izmantojot dažādus tehnoloģiskos procesus, atspoguļo viņa padrūmo, bet reizē izzinošo pieredzi par dzīvi uz Zemes laikā, kad cilvēka ietekme ir neatgriezeniski mainījusi dabu, arvien lielāku daļu no planētas parvēršot tuksnesīgā, sausā augsnē.

Laura un Andris iepazinās 2015. gadā Totaldobže mākslas centra Melno caurumu darbnīcu laikā Spānijā, uzsākot kopīgu audiovizuālo darbu veidošanu un performanču praksi.

Laura Prikule darbojas multimediju instalāciju, tekstu un konstruētu situāciju laukā. Absolvējusi LMA un Sanfrancisko Mākslas institūtu. Piedalījusies mākslas festivālos Survival Kit, Supermarket Art Fair (Stokholmā) un poētiskā robotisma projektos, izstādēs Baltijā un Skandināvijā.

Andris Indāns ir skaņas mākslinieks un komponists, pazīstams ar eksperimentālās elektroniskās mūzikas projektu Gas of Latvia. Kopš GOL izveidošanas tapuši vairāk nekā desmit albumi, kā arī izpētīti vairāki mūzikas virzieni un sniegti neskaitāmi koncerti Latvijā un citur Eiropā. Viena no viņa raksturīgākajām īpašībām ir nemitīgi savas valodas meklējumi, nezaudējot savu īpašo intonāciju. Dažādos posmos GOL ir pastāvējis kā ambientdub, drone, noise, industrial, elektro-akustisko improvizāciju, IDM un tehno mūzikas projekts. Andris Indāns raksta mūziku arī kino un teātrim, periodiski piesaka sevi skaņu mākslas kontekstā, piemēram, piedaloties Latvijas ekspozīcijā Arhitektūras biennālē Venēcijā 2014. gadā.

Pasākums notiek ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Ieejas maksa: 2,00 EUR; skolēniem, studentiem, pensionāriem 1,50 EUR

Tuvāka informācija pa tālruni 26912310 vai e-pastu elvira.bloma@memorialiemuzeji.lv, kā arī http://www.memorialiemuzeji.lv un www.aspazijarainis.lv