Print

jaunumi

— Gaidāma Edgara Mākena un Ingas Gailes muzikāla dzejas performance „Stīgas”

04/04/2017

Performancē atskaņotā klaviermūzika izceļ dzejas spilgtākos un asākos leņķus, sniedzot klausītājiem patvērumu un vienlaikus padziļinot vārdu ietilpību.

 

12. aprīlī, plkst. 19.00, Raiņa un Aspazijas mājā, Baznīcas ielā 30, notiks rakstnieces Ingas Gailes un mūziķa Edgara Mākena muzikāla dzejas performance Stīgas.

Ingas Gailes un Edgara Mākena sadarbības projekts pastāv kopš 2013. gada, mākslinieki kopā uzstājušies Totaldobžē, Rīgas svētkos, kā arī festivālā Vadātājs Lūznavas pieturā. Performancē atskaņotā klaviermūzika izceļ dzejas spilgtākos un asākos leņķus, sniedzot klausītājiem patvērumu un vienlaikus padziļinot vārdu ietilpību. Inga Gaile par performances saturu saka: „Man šķiet, ka man tur ir stāsts par personības piedzimšanu, atdzimšanu caur bēdām un paniku līdz spējai nostāvēt taisni un redzēt, ka pasaule ir skaista vieta.”

Inga Gaile (1976) ir dzejniece un dramaturģe, 2016. gadā debitējusi prozā ar romānu Stikli. Absolvējusi Latvijas Kultūras akadēmijas Literatūras teorijas, vēstures un kritikas kursu (1994–1998), kā arī režijas maģistra programmu (2012–2014). Ingas Gailes dzejas publikācijas periodikā lasāmas kopš 1996. gada, atdzejojusi krievu dzejnieku darbus, viņas dzeja atdzejota angļu, lietuviešu, zviedru un bengāļu valodā. Saņēmusi Klāva Elsberga prēmiju, Annas Dagdas fonda balvu, Ojāra Vācieša prēmiju, žurnāla Latvju Teksti balvu, Literatūras gada balvu, kā arī citus prestižus apbalvojumus.

Edgars Mākens (1977) ir komponists, darbojas grupās Gaujarts un Manta, raksta mūziku teātra izrādēm Latvijas Nacionālajā teātrī un Valmieras drāmas teātrī, rakstījis arī Liepājas teātrim, Leļļu teātrim un Mihaila Čehova Rīgas krievu teātrim. Cieši sadarbojas ar režisoru Elmāru Seņkovu. Beidzis Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolu un Rīgas Doma kora skolu, pašreiz studē kompozīciju Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Saņēmis Spēlmaņu nakts balvu kā gada labākais mūzikas autors, grupas Gaujarts albums Vibrācijas un grupas Manta albums Manta saņēma Zelta mikrofona balvu kā labākie alternatīvās mūzikas albumi.

Projektu finansiāli atbalsta VKKF.

Ieejas maksa: 2,00 EUR; skolēniem, studentiem, pensionāriem 1,50 EUR