jaunumi

— Aicina pieteikt pasākumus Valsts valodas dienas svinību programmai

26/04/2017

Rakstniecības un mūzikas muzejs sadarbībā ar Piebalgas muzeju apvienību „Orisāre", Krišjāņa Barona muzeju un Ādolfa Alunāna memoriālo muzeju aicina pieteikt pasākumus Valsts valodas dienas svinību programmai, kas norisināsies 13. maijā, Jura Alunāna 185. dzimšanas dienā.

 

Rakstniecības un mūzikas muzejs (RMM) sadarbībā ar Piebalgas muzeju apvienību Orisāre, Krišjāņa Barona muzeju un Ādolfa Alunāna memoriālo muzeju aicina pieteikt pasākumus Valsts valodas dienas svinību programmai, kas norisināsies 2017. gada 13. maijā, Jura Alunāna 185. dzimšanas dienā.

Valsts valodas diena 13. maijā tiks atzīmēta jau sesto gadu. Līdz šim latviešu valodas bagātība tikusi svinēta visraibākajos veidos – norisinājušās gan orientēšanās spēles, gan dzejas un repa sacīkstes, gan erudīcijas un radošo darbu konkursi, tikušas organizētas akcijas sociālajos tīklos, kā arī zibakcijas dažādajās Latvijas Alunāna ielās. Pagājušogad svētkos piedalījās jau 35 iestādes visā Latvijā – muzeji, bibliotēkas, skolas, bērnudārzi un citi kultūras centri.

Arī šogad RMM aicina iestādes, domubiedru grupas un visus citus interesentus svinēt valodu, īstenojot radošas aktivitātes dzīves, darba vai mācību vietā un tās tuvākajā apkārtnē.Ja vēlaties, lai informācija par Jūsu veidoto pasākumu tiktu iekļauta kopējā svētku programmā un par to uzzinātu visā Latvijā, rakstiet uz e-pasta adresi harijs.kadikis@rmm.lv.

Visi, kam mīļa latviešu valoda, tiek aicināti arī pievienoties Rakstniecības un mūzikas muzeja akcijai Valoda uz trotuāra – 13. maijā doties pilsētvidē un ar krītiņiem rakstīt uz ietvēm savus iemīļotākos latviešu literatūras citātus.

RMM mājaslapas sadaļā Valsts valodas diena (http://rmm.lv/vvd/) svinību kartē apskatāms, cik skolu, muzeju, kultūras un izglītības iestāžu jau ir pieteikušas savus pasākumus svinībām,un lasāma detalizētāka informāciju par katru norisi.