jaunumi

— Pirmo „T” balvu saņēmis dzejnieks Artis Ostups

02/05/2017

28. aprīlī tika pasniegta jauna balva dzejā. Latvijas Rakstnieku savienības rīkotā lasījumu un sarunu cikla „Process" ietvaros dzejnieks Einārs Pelšs pasniedza „T" balvu.

 

28. aprīlī tika pasniegta jauna balva dzejā. Latvijas Rakstnieku savienības rīkotā lasījumu un sarunu cikla Process ietvaros dzejnieks Einārs Pelšs pasniedza T balvu.

Nepieciešamība pēc alternatīvas balvas radās daudziem nozares pārstāvjiem, daloties pārdomās par LaLiGaBa nominantiem un to, ka dažreiz kāds nozīmīgs darbs paliek „aiz svītras”.

Balvas nosaukumu veido burts „T “un konkrētā gada skaitlis. Ar „T” apzīmē temperatūru, laika dimensiju, žestu valodā tā ir piga. Balvas ieguvējs saņēma T-kreklus, kurus rotāja balvas simbols – tetovēta piga un vizuāli poētiski elementi.

Šogad balvu par krājumu Žesti saņēma dzejnieks Artis Ostups.  Laureātam pašam būs jāizvēlas un jāapbalvo nākamais gada balvas  T-2017 saņēmējs. Balvas iesācēji cer, ka šo tradīciju izdosies turpināt, un līdzīgi kā citās valstīs ar spēcīgām literārām tradīcijām arī Latvijā turpmāk līdzās oficiālām, lielām un mazākām balvām, kurās komisijas un žūrijas meklē labākos un zelta vidusceļus, būs balva, ko no sirds un bez lieka uzslāņojuma kolēģis piešķir kolēģim.