jaunumi

— Notiks Paula Bankovska un Kaspara Rolšteina muzikāls priekšnesums „Lai tā būda rūc. 1905.”

10/05/2017

12. maijā plkst. 19.00 Raiņa un Aspazijas mājā notiks rakstnieka Paula Bankovska un mūziķa Kaspara Rolšteina muzikāls priekšnesums „Lai tā būda rūc. 1905".

 

12. maijā plkst. 19.00 Raiņa un Aspazijas mājā, Baznīcas ielā 30, notiks rakstnieka Paula Bankovska un mūziķa Kaspara Rolšteina muzikāls priekšnesums Lai tā būda rūc. 1905.

Pauls Bankovskis par priekšnesumu: „Pagājušajā gadā beidzot nolēmām nojaukt un no jauna uzcelt šķūni. Šis tas no vecā likās vēl derīgs, taču lielākā daļa izrādījās nevienam nevajadzīgi krāmi. Sāku pamazām to visu dedzināt. Taču brīdī, kad uguni biju iekūris, izrādījās, ka tā vairs nav nodzēšama, bet turpat līdzās bija mežs un visa pārējā pasaule.”

Pauls Bankovskis (1973) ir latviešu rakstnieks un žurnālists, dzimis Cēsīs, studējis filozofiju, studiju laikā sācis darbu žurnālistikā, pirmās literārās publikācijas periodiskā parādās no 1993. gada. Vairākkārtēji godalgots žurnāla Karogs un Raimonda Gerkena romānu konkursos, par grāmatu Mazgalvīši spēlē mājās 2008. gadā saņēmis Jāņa Baltvilka balvu. 2009. gadā par filmas Klucis – nepareizais latvietis scenāriju saņēmis Lielā Kristapa balvu. Vairāku romānu un sešu stāstu krājumu autors, rakstījis arī bērnu grāmatas, viņa darbi tulkoti angļu, čehu, vācu un citās valodās.

Kaspars Rolšteins (1971) ir mūziķis, politikas aktīvists, rakstījis mūziku kopā ar Hardiju Lediņu. 1997. gadā režisors Regnārs Vaivars Dailes teātrī iestudējis Kaspara Rolšteina operu Rolstein on the Beach, 2011. gadā kopā ar Regnāru Vaivaru uzvesta arī opera Stokholmas sindroms. Kopā ar Hardiju Lediņu darbojies grupā Ideal Standard, 2003. gadā izdots konceptuālais albums Genādijs klauvē pie durvīm. Muzikālā projekta Orchestral Magnetophons in the Dark iniciators.

Pasākumu finansiāli atbalsta VKKF.

Ieejas maksa: 2,00 EUR; skolēniem, studentiem, pensionāriem 1,50 EUR.