jaunumi

— Notiks grāmatas „Knuts Skujenieks. Bibliogrāfija” atvēršanas svētki

15/05/2017

19. maijā plkst. 16.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas korē notiks grāmatas „Knuts Skujenieks. Bibliogrāfija" atvēršanas svētki.

 

19. maijā plkst. 16.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) korē (11. stāvā) notiks grāmatas Knuts Skujenieks. Bibliogrāfija atvēršanas svētki.

LNB sagatavotais personālais bibliogrāfiskais rādītājs ir veltījums izcilajam latviešu dzejniekam, atdzejotājam un literatūrkritiķim Knutam Skujeniekam (1936), kurš aizvadītajā gadā atzīmēja 80. dzimšanas dienu. Bibliogrāfiju sagatavojušas LNB Letonikas un Baltijas centra bibliogrāfes Māra Izvestnija, Agra Turlaja un Ilze Ruberte. Grāmatu ievada literatūrzinātnieces Ievas E. Kalniņas eseja par K. Skujenieku.

Bibliogrāfijā ap trīsarpus tūkstošos ierakstu apkopots K. Skujenieka devums dzejā, cittautu folkloras un dzejas atdzejā, kritikā, publicistikā un citās jomās, kā arī materiāli par dzejnieka dzīvi. Rādītājā ietverti galvenokārt publicētie darbi: grāmatas, materiāli no periodiskajiem izdevumiem, teksta daļas, attēli, fotogrāfijas, skaņu ieraksti, notis, elektroniskie resursi u. c. Sastādot rādītāju, izmantoti gan Latvijas lielāko bibliotēku, gan citu valstu bibliotēku krājumi un bibliogrāfiskie uzziņu aparāti, kā arī dzejnieka personiskais arhīvs. Rādītāja zinātnisko vērtību palielina virkne palīgrādītāju. Svarīgākie no tiem ir K. Skujenieka darbu alfabētiskie rādītāji un personu rādītājs.

Dzejnieka bibliogrāfija sniedz plašu panorāmisku skatu ne tikai uz viņa dzīvi un daiļradi, bet arī uz Latvijas kultūrainavu ilgā laika posmā – no 1950. gada, kad žurnālā Bērnība publicēts pirmais K. Skujenieka dzejolis, līdz mūsdienām.

Bibliogrāfija būs neatsverams palīgs pētniekiem un K. Skujenieka daiļrades cienītajiem.

Grāmatas atvēršanas svētkos aicināti piedalīties dzejnieka draugi, domubiedri un ikviens interesents.