jaunumi

— Lasījumu un sarunu ciklā „Process” – Vilis Kasims, Arvis Kolmanis un Kristīne Želve

17/05/2017

30.maijā Latvijas Rakstnieku savienība aicina uz septīto, šīs sezonas pēdējo lasījumu un sarunu cikla „Process" lasījumu.

 

30. maijā Latvijas Rakstnieku savienība aicina uz septīto, šīs sezonas pēdējo lasījumu un sarunu cikla Process lasījumu. Šajā reizē Procesā prozas pārstāvji:  Vilis Kasims, Arvis Kolmanis un Kristīne Želve.

Vilis Kasims lasīs miniatūras no lēnām topoša krājuma ar darba nosaukumu Pirmais pāķis kosmosā – reālas un sirreālas ainas no dažām paša un citu dzīvēm.

Arvis Kolmanis piedāvās ieskatu stāstu krājumā Anna.

Kristīne Želve lasīs fragmentu no topošā romāna ar darba nosaukumu Grosvaldi – „beletrizēta dzimtas biogrāfija par slaveno Rīgas patrīciešu dzimu: Oļģerts Grosvalds, Jāzeps Grosvalds, Līna Grosvalde, Margarēta Grosvalde un, protams, Mērija Grīnberga, dzimusi Grosvalde – tieši viņas niansētās, krāšņā valodā tapušās dienasgrāmatas un atmiņas iedvesmoja mani šim darbam. Izrādās, ka visi Grosvaldi ir bijuši labi rakstītāji un liecinātāji par savu laikmetu – manā darbā ieskanas viņu dienasgrāmatas, vēstules, dažādi arhīva materiāli, laikabiedru mutvārdu atmiņas un autores fantāzija par to, „kā varētu būt bijis” veido topošā darba vēstījumu.”

Pēc lasījuma sarunas.
Pasākuma sākums 19.00, LRS telpās Aleksandra Čaka ielā 37-1.
Ieeja bez maksas.

Procesu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.
Afišas māksliniece Gundega Evelone.

Latvijas Rakstnieku savienība 2016.gada nogalē uzsāka literāro lasījumu ciklu, kam dots nosaukums Process. Lasījumu mērķis ir pulcēt literātus un lasītājus Latvijas Rakstnieku savienības telpās uz regulārām tikšanās reizēm, kurās tiek lasīt jauni teksti, pārrunāts teksta tapšanas process un citas kolēģiem aktuālas tēmas.