jaunumi

— Satori aicina uz bērnu diskusiju un dzejas meistarklasi Kalnciema kvartāla bērnu festivālā

30/05/2017

Sestdien, 3. jūnijā, atzīmējot Starptautiskā bērnu aizsardzības dienu, Kalnciema kvartālā norisināsies ikgadējais bērniem veltītais festivāls „Dari pats", kurā arī interneta žurnāls „Satori" piedāvās īpašus notikumus.

 

Sestdien, 3. jūnijā, atzīmējot Starptautiskā bērnu aizsardzības dienu, Kalnciema kvartālā norisināsies ikgadējais bērniem veltītais festivāls Dari pats, kurā arī interneta žurnāls Satori piedāvās īpašus notikumus – diskusiju ar bērniem, ko vadīs dzejnieks un žurnālists Toms Treibergs, kā arī dzejas meistarklasi, kur bērniem iemaņas dzejoļu rakstīšanā palīdzēs apgūt Zane Brūvere, Marija Luīze Meļķe un Aivars Madris.

No plkst. 11:00 līdz 12:00 uz Kalnciema kvartāla skatuves norisināsies ļoti nopietna diskusija, kurā piedalīsies pieci sākumskolas vecuma bērni, kas dzejnieka un žurnālista Toma Treiberga vadībā diskutēs par svarīgām lietām – par to, ko nozīmē būt bērnam, par to, kādam ir jābūt draugam,par to, kas šobrīd notiek Latvijā, un par dzīves veiksmēm un grūtībām. Diskusija vēlāk rakstiskā veidā būs lasāma interneta žurnāla Satori sadaļā Ar bērniem.

Savukārt no plkst. 12:15 līdz 14:00 brūnās mājas zālē visu vecumu bērni aicināti atklāt sevī dzejnieka talantu. To ar dažādām metodēm palīdzēs darīt kultūras producente Zane Brūvere, kā arī jaunie dzejnieki Marija Luīze Meļķe un Aivars Madris.

No plkst. 14:00 līdz 16:00 Kalnciema kvartāla bedrē bērniem tiks piedāvāta Garās pupas stādīšanas darbnīca, kur ikviens varēs kūdras podiņā iesēt un izaudzēt savu garo pupu. Darbnīcu rīko bērnu kultūras projekts Garā pupa, par kuru, tāpat kā par Satori, atbild biedrība Ascendum.

Festivāls Dari pats piedāvās arī brīvdabas koncertu Meža dziesmas, galda spēļu izstādi, māla nodarbības, slēpņošanas spēli, deju priekšnesumus, grāmatas Kaiju karalienes noslēpums atvēršanas svētkus un Bikibuku izstādi. Kamēr bērni aizrautīgi darbosies kādā no aktivitātēm,vecāki savu laiku varēs pavadīt zemnieku un amatnieku tirdziņā.Pilna pasākuma programma pieejama šeit: http://ej.uz/bernufestivals. Visi pasākumi ir bez maksas.