jaunumi

— Dzejnieki, prozaiķi un publicisti aicināti pieteikties „Satori” radošajai vasaras nometnei Aizputē

15/06/2017

Šogad nometnē būs iespējama dalība dzejas, prozas vai publicistikas virzienā, uz ko aicināti pieteikties gan „Satori.lv" jau rakstošie autori, gan jaunie autori no Aizputes un Kurzemes reģiona.

 

Interneta žurnāls Satori.lv izsludina pieteikšanos ikgadējai Satori autoru radošajai vasaras nometnei, kas četras dienas, no 10. līdz 13. augustam, notiks mākslinieku rezidenču centrā Serde Aizputē. Šogad nometnē būs iespējama dalība dzejas, prozas vai publicistikas virzienā, uz ko aicināti pieteikties gan Satori.lv jau rakstošie autori, gan jaunie autori no Aizputes un Kurzemes reģiona.

Šajā vasarā, no 10. līdz 13. augustam, Aizputē, mākslinieku rezidenču centrā Serde norisināsies jau piektā Satori autoru radošā vasaras nometne. Tās dalībniekiem būs iespēja darboties vienā no trim virzieniem: dzejas meistarklasi vadīs dzejnieks Kārlis Vērdiņš, prozas meistarklasi – rakstniece Inga Žolude, bet publicistikas meistarklasi – interneta žurnāla Satori.lv galvenais redaktors Ilmārs Šlāpins. Visiem nometnes dalībniekiem būs iespēja noklausīties arī žurnālistes un redaktores Ritas Rudušas lekciju par stāsta skaidrību un piedalīties dzejnieces Agneses Krivades vadītajā eksperimentālās rakstības/kustības/intuīcijas darbnīcā. Tāpat arī notiks ilustrācijas meistarklase kopā ar mākslinieci Rūtu Briedi un LMA Grafikas nodaļas studentiem.

Nometnes dalībnieki tiks mudināti savus radošos darbus veidos, reflektējot par kopīgu tēmu – recepte, ar to domājot receptes šī vārda plašākajā nozīme – ēdienu vai zāļu receptes, panākumu receptes un dzīves receptes, valsts nākotnes receptes un receptes kā mākslas darba radīšanas tehnoloģiju pierakstu.

Savu dalību radošajai nometnei aicināti pieteikt gan Satori autori, gan arī jaunie autori no Kurzemes reģiona, kuriem ir iespēja nodrošināt sev naktsmājas Aizputē vai tās tuvumā. Pieteikumus nometnei līdz 30. jūnijam jāsūta uz satori@satori.lv, jānorāda viens virziens, kurā autors vēlas darboties (proza/dzeja/publicistika), kā arī jāpievieno neliela motivācijas vēstule, kurā izklāstīts, ar kādu mērķi vēlas piedalīties nometnē un ko plāno paveikt(uzrakstīt) tās laikā. Tiem, kas pirms tam nav publicējušies Satori.lv, pie pietiekuma jāpievieno arī rakstu darbs izvēlētajā žanrā vai saite uz savu publikāciju. Dalībnieku atlasi veiks Satori.lv redakcija sadarbībā ar meistarklašu vadītājiem un atlases rezultāti tiks paziņoti 10. jūlijā. Kopumā nometnē tiks uzņemti 20-30 autori.

Nometnes norisi finansiāli atbalsta Kurzemes plānošanas reģiona Kurzemes kultūras programma, tāpēc dalības maksa nometnē ir vien līdzmaksājums par kopīgi gatavotājām brokastīm un vakariņām.