jaunumi

— Notiks starptautiska konference „Fenomenoloģija un estētika”

22/06/2017

Tā ir ir trešā konference gadskārtējā starptautisku konferenču sērijā, kas veltīta fenomenoloģiskās kustības Centrāl un Austrumeiropā tradīcijām un perspektīvām.

 

No 29. jūnija līdz 1. jūlijam Rīgā, Kalpaka bulvārī 4, notiks starptautiska mēroga konference filozofijā Fenomenoloģija un estētika. 3. konference par fenomenoloģiskās kustības tradīcijām un perspektīvām Centrāl un Austrumeiropā. Konferencē uzstāsies 47 pētnieki no 18 valstīm. Kā galvenie runātāji konferencē piedalīsies tādi savā laukā atzīti pētnieki kā Natālija Artemenko (Krievija), Rūdolfs Bernets (Beļģija), Nikolass de Varrens (Beļģija), Sauļus Geņušas (Ķīna), Maija Kūle (Latvija) un Sesīlija Sjoholma (Zviedrija).

Konference Fenomenoloģija un estētika ir trešā konference gadskārtējā starptautisku konferenču sērijā, kas veltīta fenomenoloģiskās kustības Centrāl un Austrumeiropā tradīcijām un perspektīvām. Konferenču sērijas mērķis ir, no vienas puses, veicināt Centrāl un Austrumeiropas fenomenoloģijas vēsturiskās attīstības pētniecību, un, no otras puses, apzināt aktualitātes un tendences šo reģionu fenomenoloģiskajā filozofijā.

Konference ir veltīta attiecībām starp fenomenoloģiju un estētiku plašā nozīmē, sākot ar jautājumiem par sajūtu pieredzes, iztēles un ķermeņa attiecībām un beidzot ar jautājumiem par fenomenoloģijas un dažādu mākslu, tostarp glezniecības, mūzikas, literatūras, dejas, arhitektūras un teātra attiecībām. Plānotās konferences mērķis ir gan izgaismot fenomenoloģijas tradīcijas mantojumu šo jautājumu risinājumā Centrāl un Austrumeiropā, gan arī izvērtēt šo vēsturisko mantojumu un tā potenciālu mūsdienu fenomenoloģijas un mākslas attīstībā.

Konferenci rīko Latvijas Universitātes Filozofijas un socioloģijas institūts sadarbībā ar Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultāti. Konferenci finansiāli atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Konference ir atvērta ikvienam interesentam, taču, ņemot vērā telpu ietilpību, dalība konferencē ir iepriekš elektroniski jāreģistrē konferences mājaslapas reģistrācijas sadaļā: http://phenomenology2017.com/register

Dalība konferencē ir bez maksas. Konferences darba valodas ir angļu (pamata) un vācu.

Plašāka informācija par konferenci, tostarp konferences programma un tēžu krājums, pieejama konferences mājaslapā phenomenology2017.com.Papildus informācijai rakstīt uz e-pastu phenomenologyriga2017@gmail.com.