jaunumi

— Aizputē sākas „Satori” radošā vasaras nometne, kas noslēgsies ar autoru lasījumiem

10/08/2017

Nometnes dalībnieki tiks mudināti savus radošos darbus veidot, reflektējot par kopīgu tēmu – recepte, ar to domājot receptes šī vārda plašākajā nozīmē.

 

Aizputē, mākslas rezidenču centrā Serde četras dienas, no 10. līdz 13. augustam, norisināsies interneta žurnāla Satori jau piektā autoru radošā vasaras nometne, kurā piedalīsies ap 30 rakstnieku, dzejnieku un publicistu. Nometnes pēdējā dienā, svētdien, 13. augustā, plkst. 15:00 Serdē notiks Satori autoru publiskie lasījumi, kurus Aizputes pilsētas svētku ietvaros aicināts apmeklēt ikviens interesents.

Jaunā dzejniece Marija Luīze Meļķe, kas Satori nometnē piedalīsies jau otro reizi, raksta: „Esmu pārliecināta, ka nav otras tik izcili piemērotas vietas trauksmainajā radoši produktīvas vasaras plānā priekš padziļinātas pievēršanās dažādiem dzejas procesiem kā Satori radošā vasaras nometne.” Šīs vasaras Satori nometnes dalībniekiem būs iespēja darboties vienā no trim virzieniem: dzejas meistarklasi vadīs dzejnieks Kārlis Vērdiņš, prozas meistarklasi – rakstniece Inga Žolude, bet publicistikas meistarklasi – interneta žurnāla Satori galvenais redaktors Ilmārs Šlāpins. Visiem nometnes dalībniekiem būs iespēja noklausīties arī žurnālistes un redaktores Ritas Rudušas lekciju par žurnālistiku pospatiesības laikmetā un piedalīties dzejnieces Agneses Krivades vadītajā eksperimentālās rakstības/kustības/intuīcijas darbnīcā.

Nometnes dalībnieki tiks mudināti savus radošos darbus veidot, reflektējot par kopīgu tēmu – recepte, ar to domājot receptes šī vārda plašākajā nozīmē – ēdienu vai zāļu receptes, panākumu receptes un dzīves receptes, valsts nākotnes receptes un receptes kā mākslas darba radīšanas tehnoloģiju pierakstu.

Nometnes pēdējā dienā, svētdien, 13. augustā, plkst. 15:00 visi nometnes dalībnieki pulcēsies vienuviet mākslas rezidenču centrā (Aizputē, Atmodas ielā 9), lai piedalītos publiskos Satori autoru lasījumos. Klausīties Satori autoru radošajā nometnē tapušos darbus, kā arī, iespējams, baudīt performances aicināts ikviens Aizputes iedzīvotājs un pilsētas viesis. Satori literārie lasījumi iekļauti Aizputes pilsētas svētku programmā.

Nometnes norisi nodrošina biedrība Ascendum un finansiāli atbalsta Kurzemes plānošanas reģiona Kurzemes kultūras programma.