jaunumi

— D27 aicina uz Andreja Strokina un Agneses Krivades izstādi/performanci „TU”

15/08/2017

17.augusta vakarā notiks divu D27 rezidentu – dzejnieces Agneses Krivades un fotogrāfa Andreja Strokina – izstāde un performance, kam dots kopīgs nosaukums „Tu".

 

D27 (Free Riga mākslinieku rezidenču nams Rīgā, Dzirnavu 27) aicina ceturtdienas, 17.augusta, vakarā apmeklēt divu D27 rezidentu – dzejnieces Agneses Krivades un fotogrāfa Andreja Strokina – izstādi un performanci, kam dots kopīgs nosaukums Tu. Performance un izstādes, ko varēs apmeklēt līdz 30. augustam, veltītas plaši sastopamai un visiem zināmai parādībai – tevis meklēšanai.

Andreja Strokina izstādi atklās plkst. 18.00 D27 2. stāvā. Pēc tam notiks Agneses Krivades un tehno mākslinieka Labais Dāma performance ēkas 1.stāvā (plkst. 18.30 latviski un plkst. 19.30 angliski – vieta jārezervē šeit), kuras turpinājums ir instalācija ēkas 4. stāvā.

„Tavs vaigs. Tava roka. Caur gadsimtu dunu. Kas Tu esi un kā tevi sauc. Starp apturētām zvaigznēm. Kurā telpā tu esi un kāds ir tev laiks. Starp visām šīm trešajām personām. Parādies. Es neko nezinu. Kur tu esi” – teikts izstādes ievadtekstā.

Agnese Krivade: „Es tevi Dzirnavu ielā 27 meklēju jau kopš jūnija. Man nav izdevies nonākt līdz pietiekamai „tevis” definīcijai, tāpēc nevaru teikt, ka viss šeit arī beigsies. Man palīdzējuši mākslinieki Labais Dāma un Slikts. Performanci, kas patiesībā ir vingrinājums TU atrašanai, vedīsim uz festivālu Poetry Moon Somijā, un šī būs vienīgā iespēja to dzirdēt Latvijā”.

Andrejs Strokins: „Tevis meklēšanā piedalos, turpinot interpretēt D27 atrasto fotomākslinieka Vladislava Rubcova arhīvu. Par Rubcovu man joprojām nav izdevies uzzināt neko, pat ne to, vai viņš vēl ir dzīvs. Šajā izstādē pētu viņa romantiskos meklējumus pagājušā gadsimta 70./80-ajos, aplūkojot viņa erotisko un mākslas foto, kā arī dienasgrāmatu un dzeju”.

Ieeja bez maksas. Pasākuma laikā un mazliet pēc tam darbosies bārs.

Kurators: Ernests Austriņš, tālr: 28659861

D27 ir jaunākā no kustības Free Riga atdzīvinātajam ēkām. Īres namu Dzirnavu 27 pēdējie īrnieki atstāja pirms 2 gadiem, kopš tā laika tas stāvējis neizmantots. Kopš vasaras sakuma, vienojoties ar ēkas īpašniekiem, tajā patvērumu radušas mākslinieku studijas, radošas darbnīcas, kopstrādes telpa. Ik nedēļu tajā notiek kultūras pasākumi, koncerti, izstādes, sabiedrības izglītošanas pasākumi, mēģinot dot jaunu dzīvi ne tikai telpām, bet arī ēkā atrastajām mēbelēm, priekšmetiem un liecībām par bijušo iemītnieku dzīvi.