jaunumi

— Notiks Krišjānim Baronam veltīta konference „Folklora: vērtības un intereses”

11/10/2017

30. un 31. oktobrī Latvijas Nacionālās bibliotēkas Konferenču centrā notiks ikgadējā Krišjāņa Barona konference, kurai dots nosaukums „Folklora: vērtības un intereses".

 

30. un 31. oktobrī Latvijas Nacionālās bibliotēkas Konferenču centrā (Rīgā, Mūkusalas ielā 3) notiks ikgadējā Krišjāņa Barona konference, kurai dots nosaukums Folklora: vērtības un intereses. Konferenci rīko Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūta (LU LFMI) Latviešu folkloras krātuve, un tā iekļaujas Letonikas VII kongresa programmā.

Pētnieki bija aicināti pieteikt referātus, kas veltīti folkloras sociālās, reliģiskās un nacionālās funkcionalitātes un valstiskā nozīmīguma izvērtējumam. Divās konferences dienās gaidāmi 24 referāti, konferences dalībnieki pārstāv Latvijas Universitāti – LU LFMI Latviešu folkloras krātuvi, Latvijas vēstures institūtu, Humanitāro zinātņu un Teoloģijas fakultāti, Daugavpils Universitāti, Liepājas Universitāti, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju, Latvijas Mākslas akadēmiju, Valsts Izglītības satura centru un Igaunijas Literatūras muzeju. Priekšlasījumos tiks izvērtēts plašs pētniecisko jautājumu loks – folkloras vērtīguma koncepts publiskajā telpā, folklora mantojuma, tradīcijas un identitātes diskursā, folklora kā nozīmīgs starpdisciplināru zināšanu avots u. c.

30. oktobra pēcpusdienā tiks atvērtas divas grāmatas – Ievas Tihovskas Īsta čigānu mūzika: Autentiskums un etniskums Latvijas čigānu (romu) mūzikā un Sanitas Reinsones Apmaldīšanās poētika teikās, stāstos un sarunās. Abi zinātniskie pētījumi publicēti LU LFMI sērijā Studia humanitarica.

Konference tiek organizēta Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrijas budžeta apakšprogrammā 05.04.00 Krišjāņa Barona Dainu skapis ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.