jaunumi

— Ojāra Vācieša literāro prēmiju dzejā 2017 saņem Anna Auziņa

16/10/2017

Prēmijas mērķis ir godināt izcilā latviešu dzejnieka O. Vācieša piemiņu, popularizēt un atbalstīt Latvijas dzejnieku jaunradi un latviešu kultūras tradīcijas, sekmēt jauno dzejnieku radošo darbību.

 

Ojāra Vācieša literāro prēmiju dzejā 2017 saņem Anna Auziņa par dzejas krājumu Annas pūra govs (izdevniecība Neputns). Ojāra Vācieša literārās prēmijas dzejā žūrija šogad nolēma piešķirt arī divas veicināšanas balvas, un tās saņēma Jānis Tomašs par dzejas krājumu Melnie darba cimdi, izdevniecība Pētergailis, un Andris Ogriņš par dzejas krājumu Debesu punkti, izdevniecība Pētergailis. Balvu saņēma arī izdevniecība Neputns par Annas Auziņas dzejas krājuma Annas pūra govs izdošanu.

Šogad O. Vācieša prēmijai bija izvirzīti 10 dzejoļu krājumi.

Carnikavas novada dome O. Vācieša literāro prēmiju dzejā iedibināja pirms 15 gadiem. Tās mērķis ir godināt izcilā latviešu dzejnieka O.Vācieša piemiņu, popularizēt un atbalstīt Latvijas dzejnieku jaunradi un latviešu kultūras tradīcijas, sekmēt jauno dzejnieku radošo darbību. Šogad domes deputāti nolēma palielināt prēmijas fondu līdz 1000 eiro pēc nodokļu atskaitīšanas.

Līdz šim balvas ir saņēmuši dzejnieki Inga Gaile, Inese Zandere, Andra Manfelde, Jānis Rokpelnis, Pēteris Brūvers, Ronalds Briedis, Anna Dzintare, Imants Auziņš, Leons Briedis, Anna Auziņa, Edvīns Raups, Amanda Aizpuriete, Māris Salējs.

O.Vācieša literārās prēmijas dzejā pasniegšanas sarīkojuma noslēgumā skatītāji baudīja Latvijas Radio kora koncertu, kā arī varēja aplūkot O. Vācieša un I.Ziedoņa brālībai veltītu izstādi Dzejas dižkoki no O.Vācieša memoriālā muzeja krājumiem. Izstāde Carnikavas tautas namā Ozolaine būs apskatāma līdz 5. decembrim darba dienās, bet citā laikā – iepriekš sazinoties pa tālruni 29541105.