jaunumi

— Bukera prēmiju ieguvis amerikāņu rakstnieks Džordžs Saunderss

18/10/2017

Šis ir 58 gadus vecā rakstnieka pirmais romāns, līdz šim Saunderss vairāk bijis pazīstams kā īso stāstu, eseju un bērnu grāmatu autors.

 

Prestižo Mana Bukera prēmija daiļliteratūrā (Man Booker Prize for Fiction) šogad ieguvis amerikāņu rakstnieks Džordžs Saunderss (George Saunders) par romānu Linkolns Bardo (Lincoln in the Bardo). Romāns ir neparasts stāsts par ASV prezidenta Abrahama Linkolna sērām par dēla Villija nāvi un viņu satikšanos Bardo pēcnāves pasaulē, kas budismā nozīmē pāreju starp nāvi un atdzimšanu. Romāns ir dziļi aizkustinošs, melanholisks vēstījums, kurā netrūkst arī rakstniekam raksturīgā humora un atjautības.

Šis ir 58 gadus vecā rakstnieka pirmais romāns, līdz šim Saunderss vairāk bijis pazīstams kā īso stāstu, eseju un bērnu grāmatu autors.

Otro gadu pēc kārtas prēmiju ieguvis amerikāņu rakstnieks. Bukera prēmijas īsajā sarakstā šogad bija iekļauti trīs amerikāņu, kā arī trīs britu rakstnieki. 

Bukera prēmija tiek piešķirta kopš 1969.gada par gada labāko romānu, kas sarakstīts angļu valodā. Starp tās laureātiem ir tādi rakstnieki kā Ians Makjuens, Airisa Mērdoka un Salmans Rušdi. Tikai kopš 2013. gada to piešķir arī rakstniekiem, kas nepārstāv britu nāciju Sadraudzības valstis. Prēmijas ieguvējs saņem naudas balvu 50 000 britu mārciņu (56 000 eiro).