jaunumi

— Žaņa Lipkes memoriālā notiks tikšanās ar pazīstamo lietuviešu rakstnieci un publicisti Rūtu Vanagaiti

30/10/2017

Sestdien, 4. novembrī, pulksten 17.00, Žaņa Lipkes memoriālā notiks tikšanās ar pazīstamo lietuviešu rakstnieci un publicisti Rūtu Vanagaiti.

 

Sestdien, 4. novembrī, pulksten 17.00, Žaņa Lipkes memoriālā notiks tikšanās ar pazīstamo lietuviešu rakstnieci un publicisti Rūtu Vanagaiti.

Pērn Lietuvā tika izdota Rūtas Vanagaites grāmata Mūsiškiai Mūsējie – par vietējo iedzīvotāju līdzdalību holokaustā. Īsā laikā tā izraisīja plašas diskusijas un visai pretējas reakcijas. Žaņa Lipkes memoriāls uzaicināja grāmatas autori uz publisku sarunu muzejā, lai iztaujātu viņu par grāmatas tapšanas procesu, tās likteni pēc iznākšanas un attieksmi pret sarežģītajiem holokausta vēstures jautājumiem Lietuvā. Rūtas Vanagaites sarunas biedri būs vēsturnieks, holokausta pētnieks Kaspars Zellis un muzeja Ebreji Latvijā direktors, vēsturnieks Iļja Ļenskis.

Lietuviešu dramaturgs Marjus Ivaškevičs, kurš ir pazīstams ne vien ar lugām un prozas darbiem, bet tāpat ar iznīcinātās ebreju kopienas vērienīgo pieminēšanas iniciatīvu dzimtajos Molētos (MOLETAI (Malat) PROJECT), augstu novērtēja Vanagaites grāmatu. Ivaškevičs bilda: „Rūtas grāmata paveica svarīgu misiju – izraisīja lietuviešiem šoku, nostādīja mūs fakta priekšā ar visām drausmīgajām un asinis stindzinošajām detaļām. Pēc tam jau bija iespējams sākt meklēt izeju no šī šoka.” 

Diskusija notiks krievu valodā, jautājumus būs iespējams uzdot arī latviešu un angļu valodā.

Žaņa Lipkes memoriāls atrodas Ķīpsalā, Mazajā Balasta dambī 9. Uzziņas: info@lipke.lv.