jaunumi

— Žaņa Lipkes memoriālā notiks lekcija par ebreju tēmu latviešu mūsdienu literatūrā

24/11/2017

Vēsturiskie un politiskie notikumi ievieš savas korekcijas, saglabājot galveno – ebrejs literatūrā parādās kā svešinieks, kaut arī bieži bez negatīva vērtējuma.

 

Žaņa Lipkes memoriālā otrdien, 28. novembrī, 17:30 ar Daugavpils Universitātes profesores Elīnas Vasiļjevas lekciju Ne tikai Joske un Zāra. Ebreji latviešu mūsdienu literatūrā norisināsies šī gada pēdējais Lasāmšķūnis. Lekcija būs veltīta ebreju tēmai latviešu mūsdienu literatūrā.

Kopš 19. gadsimta latviešu literatūrā sāk veidoties noteikts kanons ebreja tēla atveidē. Vēsturiskie un politiskie notikumi ievieš savas korekcijas, saglabājot galveno – ebrejs literatūrā parādās kā svešinieks, kaut arī bieži bez negatīva vērtējuma. Pēc Otrā pasaules kara ebreju iznīcināšanas tēma kļūst pastāvīga tekstos, kas saturiski saistīti ar ebreju tēmu. Latviešu literatūra šodien demonstrē unikālu situāciju, kad ebreju tematika parādās savā vēsturiskajā dažādībā. Par to visspilgtāk liecina romānu projekts Mēs. Latvija. XX gadsimts, ar ko ir pazīstami Lasāmšķūņa apmeklētāji. Lekcijas laikā tiks meklēta atbilde uz izšķirošo jautājumu: vai ebreji ir daļa no MĒS?

Ieeja brīva.

Pasākumu atbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.