jaunumi

— Nosaukti Normunda Naumaņa kritikas balvas pretendenti

18/12/2017

Sarīkojums „NN Nakts", kurā tiks cildināti Gada balvai izvirzītie un paziņoti galvenās un Jaunā kritiķa veicināšanas balvu saņēmēji, būs veltīts kritikas un mākslas attiecībām.

 

Šogad Normunda Naumaņa balvai kritikā ir izvirzīti seši kritiķi – Anda Baklāne, Pēteris Bankovskis, Lauma Mellēna-Bartkeviča, Santa Mičule, Henrieta Verhoustinska un Alise Zariņa.

Normunda Naumaņa vārdā nosauktajai Gada balvai mākslas kritikā Anda Baklāne ir nominēta par dzejas vērtējumu žurnālā Domuzīme un interneta žurnālā Satori, Pēteris Bankovskis par vizuālās mākslas recenzijām mākslas un kultūras portālā Arterritory, Lauma Mellēna-Bartkeviča par operas izrāžu vērtējumu Satori, Santa Mičule par vizuālās mākslas recenzijām Kultūras Dienā un interneta žurnālā Punctum, Henrieta Verhoustinska par teātru izrāžu vērtējumu Kultūras Dienā un Teātra Vēstnesī, Alise Zariņa par kino recenzijām Satori un  interneta žurnālā Kino Raksti.

Galvenās balvas ieguvējs saņems arī naudas stipendiju 1500 eiro, kuru atbalsta tehnoloģiju uzņēmums Tilde. Uzvarētājs tiks paziņots 8. janvārī pasākumā NN nakts.

Normunda Naumaņa vārdā nosaukto Gada balvu mākslas kritikā 2015.gadā nodibināja Normunda Naumaņa biedrība. Šogad žūriju veidoja Satori galvenais redaktors Ilmārs Šlāpins, Nacionālā kino centra direktore Dita Rietuma, izdevniecības Neputns galvenā redaktore Laima Slava, tulkotāja un publiciste Ieva Lešinska-Geibere, teātra kritiķe Edīte Tišheizere, Valsts kamerorķestra Sinfonietta Rīga mākslinieciskā producente, muzikoloģe Baiba Kurpniece, publicists Valdis Ābols un Normunda Naumaņa biedrības valdes priekšsēdētāja Sarmīte Ēlerte.

Sarīkojums NN Nakts kurā tiks cildināti Gada balvai izvirzītie un paziņoti galvenās un Jaunā kritiķa veicināšanas balvu saņēmēji, būs veltīts kritikas un mākslas attiecībām, tas stāstīs par aizgājušo laiku mākslinieku un kritiķu srīdiem un sarunām, šodienas kritiku un kritisko domu. Piedalīsies, Gundars Āboliņš, Uldis Anže, Juris Bartkevičs, Krista Burāne, Gundars Grasbergs, Elita Kļaviņa, Ieva Puķe, Gustavs Strenga un Toms Treibergs.

NN Nakts jau trešo gadu notiks Jaunajā Rīgas teātrī. Biļetes pieejamas Jaunā Rīgas teātra kasē un internetā.