jaunumi

— 1. martā LU VFF notiks vieslekcija „Ko politisko ideju vēsturnieki dara visas dienas garumā?”

28/02/2018

Dr. Kutika atbildēs uz šādiem jautājumiem: kur „norisinās" politiskā doma? kas ir tās līdzekļi, nesēji, telpas? Ko politisko ideju studijas ļauj pateikt par akadēmisko disciplīnu attiecībām mūsdienu universitātēs un kāda ir to nozīme šeit un tagad?

 

Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultātē 1. martā plkst. 16.00 notiks Dr. Čezares Kutikas (Université Paris 8/Helsinki Collegium for Advanced Studies) vieslekcija, kurā tiks sniegts politisko ideju vēsturnieka „amata apraksts”.

Skaidrojot, ar ko šis dīvainais, šķietami nemūsdienīgais un grūti notveramais akadēmiskais personāžs atšķiras no politikas teorētiķa un politikas filozofa, Dr. Kutika atbildēs uz šādiem jautājumiem: kur „norisinās” politiskā doma? kas ir tās līdzekļi, nesēji, telpas? Ko politisko ideju studijas ļauj pateikt par akadēmisko disciplīnu attiecībām mūsdienu universitātēs un kāda ir to nozīme šeit un tagad?

Vieslektors pievērsīsies arī metodes un terminoloģijas jautājumiem, skaidrojot akadēmiskās rakstīšanas specifiku politisko ideju vēsturē.

Lekcija notiks angļu valodā. Tai sekos diskusija ar auditoriju.

Dr. Kutikas pētniecisko interešu centrā ir jaunlaiku politisko ideju vēsture. Viņš ir monogrāfijas Sers Roberts Filmers un patriotiskais monarhs: patriarhālisms 17. gadsimta politiskajā domā (Manchester University Press, 2012) autors un vairāku rakstu sējumu redaktors.

Pasākums notiks 1. martā plkst. 16.00 Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultātes 510. auditorijā, Aspazijas bulvārī 5. To organizē LU Vēstures un filozofijas fakultāte sadarbībā ar Filozofijas atbalsta fondu Latvijā.